Firma » Finanse

Alior Bank wprowadza kolejną ofertę gwarancji kredytowych dla sektora MŚP

Alior Bank wprowadza kolejną ofertę gwarancji kredytowych dla sektora MŚP
Zobacz więcej zdjęć »
Alior Bank we współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego przygotował nową ofertę gwarancji kredytowych. Mogą się o nie ubiegać te firmy, które realizują prace badawczo-rozwojowe i wdrażają innowacyjne projekty oraz rozwiązania.

Nowa oferta gwarancji kredytowych Alior Banku w ramach środków pochodzących z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (POIR) jest skierowana do mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw. Dzięki gwarancjom przedsiębiorcy będą mogli zabezpieczyć do 80% kapitału kredytu na koszty kwalifikowane, a maksymalna kwota zabezpieczenia będzie mogła wynieść 2,5 mln euro. Gwarancje są udzielane bezpłatnie i takie pozostają na cały okres ich trwania, który wynosi do 20 lat.

O gwarancje kredytowe mogą ubiegać się przedsiębiorcy z sektora MŚP będący polskimi rezydentami podatkowymi, którzy planują wdrożyć wyniki własnych lub nabytych prac badawczo-rozwojowych (warunek pomocy o charakterze de minimis), lub spełniają przynajmniej jeden z 15 kryteriów innowacyjności. 

Gwarancje kredytowe stanowią alternatywę dla klientów, którym nie udało się otrzymać dotacji unijnych na sfinansowanie swoich projektów. Ścieżka wnioskowania o gwarancje Funduszu Gwarancyjnego w ramach środków z POIR została istotnie uproszczona, bowiem wniosek składa się wraz z wnioskiem kredytowym. W procesie udzielania gwarancji nie obowiązuje procedura konkursowa – o możliwości otrzymania gwarancji decydują wyłącznie kryteria dostępu. Ponadto otrzymanie gwarancji kredytowej zapewnia klientom znacznie lepsze warunki kredytowania, m.in. niższą marżę oraz niższą prowizję w stosunku do standardowej oferty. 

Alior Bank od lat wspiera innowacyjne przedsiębiorstwa. W ramach zakończonego niedawno procesu udzielania kredytów z gwarancjami oferowanymi przez BGK w Programie Operacyjnym Innowacyjna Gospodarka (POIG) Alior sfinansował ponad 100 projektów. Obecnie, oprócz nowej gwarancji kredytowej na koszty kwalifikowane, makro-, mali i średni przedsiębiorcy mogą korzystać też z gwarancji kredytowych w ramach programu COSME.
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

UPR
http://ketchum.com/warsaw

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowejPublikuj artykuły i zarabiaj z CentrumPR.
Dziennikarstwo obywatelskie


Piszesz artykuły? CentrumPR to serwis stworzony również dla dziennikarzy obywatelskich. Błyskawiczna publikacja, wysokie miejsca w Google to zalety których może nam pozazdrościć konkurencja.
Dziennikarstwo obywatelskie
porównanie serwisów


Kalendarium

Za 1 dzień:
Spotkanie autorskie,Przemysław "Vegenerat" Ignaszewski, Poznań,Empik Plac Wolności,19.03,18:00
Za 2 dni:
AlienGuard Roadshow 2018: Bakotech zaprasza do Gdańska, Warszawy, Wrocławia i Krakowa
Za 9 dni:
Spotkanie autorskie,Kuba Wojtaszczyk, Poznań,Empik Plac Wolności,27.03,18:00
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »