Motoryzacja » Samochody

Będzie coraz cieplej

Wysoka temperatura bywa katastrofą dla wszystkich ludzi o osłabionych organizmach. Najczęściej uskarżają się emeryci. Piekielne dni potrafią powodować u nich zawroty głowy czy omdlenia. A w najniebezpieczniejszych wypadkach długotrwałe siedzenie na słońcu doprowadzi do udaru.

Nawet krótka wycieczka do pobliskiego marketu za najbliższym rogiem może okazać się wyzwaniem, jeśli spróbujemy wyruszyć z mieszkania w czasie upałów. Ocenia się, iż jest to moment między południem i godziną piętnastą. Jednakże nadejście lata sprawiło jednak, że upał rozpoczyna się wcześniej i nawet po godzinie dziewiątej temperatura może osiągnąć wartość grożącą życiu lub zdrowiu ludzi starszych. Ażeby przeciwdziałać złemu samopoczuciu należy pić większe ilości płynów - najmniej to 5l w ciągu dnia, zapewniając wystarczające nawodnienie.
 
Pomocne potrafią być również inne napoje łączące w sobie wartości suplementów naszej diety oraz nawodnienia naszego ciała przez podwyższoną wartość elektrolitów. Unikać należy z kolei trunków o wysokiej zawartości alkoholu, który może spowodować skutek odwrotny, czego skutkiem są bóle głowy.

Istotną sprawą jest też utrzymanie optymalnej temperatury w pomieszczeniach. Jeśli nie posiadasz klimatyzacji, postaw standardowy wentylator, który sprawi, że powietrze nawet w bezwietrzne dni będzie stale się ruszać i łączyć sprawniej, co wspomoże utrzymanie mniejszej temperatury w pomieszczeniach. Wskazywane będzie wówczas także korzystanie z klimatyzacji samochodowej. Zadbaj o jej efektywność w serwisie: między innymi o przewody klimatyzacji, a nawet o jej odgrzybienie.

Tkwiąc w mieszkaniu otwieraj oka po zmierzchu, oraz zamykanie okien w porze upałów i zaciąganie zasłon powoduje podtrzymanie niewielkiej temperatury mieszkania - odczuwalnie przyjemniejszej dla naszego ciała

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Dabali777

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »