Dom » Nieruchomość

Gdy w domu będzie za ciepło

Niejednokrotnie w miesiącach letnich skwar nad wyraz nam doskwiera. Temperatura na zewnątrz sięga coraz częściej ponad trzydzieści kresek. Wykonywanie jakichkolwiek czynności w takim skwarze stanowić może spore wyzwanie. Jak pomóc sobie w trakcie upału?

Przegrzane mieszkanie z pewnością nie przekonuje do siedzenia w nim zwłaszcza po południu, gdy mury są niezmiernie podgrzane. Z pewnością część z nas myśli nad zakupem urządzeń tj wiatrak, czy klimatyzator. Wentylator jest prosty w złożeniu a także stosunkowo tanie, lecz nie obniża temperatury. Ruch powietrza spowodowany pędem wiatraka daje jednakże spodziewaną ulgę w nagrzanym wnętrzu. Polecamy dodatkowo umieścić pod wentylatorem blok lodu czy pojemnik z bardzo zimną wodą i w ten sposób tworzy się coś na kształt klimatyzacji.

Klimatyzator to już poważniejszy zakup wymagający nieraz wysokiego wkładu majątkowego i uruchomienia przez specjalistę. Można skorzystać z klimatyzatorów mobilnych, oraz ustawianych trwale. Zaletą ruchomych jest przede wszystkim ich możliwość różnego zastosowania no i nieco korzystniejsza cena. Słabostkę kiedyś stanowiła słaba skuteczność oraz nieco głośna praca, jednakże teraz, w dzisiejszej klasy urządzeniach stało się to absolutnie wyeliminowane. Klimatyzator stacjonarny działa w sposób zdecydowanie spokojniejszy oraz wydajniejszy. Klimatyzacja niestety połyka duże ilości energii elektrycznej a poprzez to nie jest jeszcze dziś często wdrażanym wyjściem. Ponadto mając klimatyzację w mieszkaniu to tak samo jak w aucie powinno się o nią dbać i w sezonie oraz poza nim. Należy przypilnować o przeczyszczanie oraz o serwis części typu skraplacz klimatyzacji. W ostatnim czasie warto jednakże zaobserwować trend rosnący jeśli idzie o popyt na domowe klimatyzatory, choć standardowy wiatrak ciągle pozostaje najsłynniejszym środkiem do walki z ciepłem w naszych domach.

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Dabali777

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
KONFERENCJA ANTYDOPINGOWA WARSZAWA
Magdalena Witkiewicz i Alek Rogoziński z wizytą w Empik Bonarka, 23.06, godz. 16:00
prezent dla Taty - warsztaty
Za 1 dzień:
4Dreamers w Empik Bonarka - 24.06, godz. 15:30
Za 4 dni:
KONFERENCJA ANTYDOPINGOWA WARSZAWA
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »