Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Herb Wąbrzeźna

Na portalu www.wieczno.pl opublikowane zostały kolejne artykuły z cyklu tych o terenach Wąbrzeźna. Tym razem autor pokusił się o napisanie tekstów na temat symboli tego miasta.

Szeroko opisany został herb miasta, który zanim przybrał obecną formę i wygląd kilkakrotnie został przemieniany. W pierwszych zapiskach mowa była o czarnym skrzydle i pastorale, nie było natomiast wzmianki o tle, które dzisiaj jest czerwone. Ciekawostką jest, że praktycznie wszystkie okoliczne miasta np. Brodnica czy Radzyń Chełmiński również w swoich herbach mają czerwone tła – może ma to jakiś związek?

Oprócz herbu autor zaznajomi nas również z symbolami takimi jak flaga miasta, którą zatwierdzono w 1996 roku a dokładnie 18 września. Zatwierdzona została przez Radę Miejską. 

Opisana została także historia powstania hejnału Wąbrzeźna, który został uchwalony dopiero w roku 2009 – jest więc to melodia całkiem nowa.

Te i inne ciekawe informacje znajdziecie czytając cykl artykułów na portalu www.wieczno.pl

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

wieczno

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowejPublikuj artykuły i zarabiaj z CentrumPR.
Dziennikarstwo obywatelskie


Piszesz artykuły? CentrumPR to serwis stworzony również dla dziennikarzy obywatelskich. Błyskawiczna publikacja, wysokie miejsca w Google to zalety których może nam pozazdrościć konkurencja.
Dziennikarstwo obywatelskie
porównanie serwisów


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »