Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

JAKĄ SZCZOTECZKĘ DO ZĘBÓW WYBRAĆ? – TRADYCYJNA KONTRA ELEKTRYCZNA

JAKĄ SZCZOTECZKĘ DO ZĘBÓW WYBRAĆ? – TRADYCYJNA KONTRA ELEKTRYCZNA
Zobacz więcej zdjęć »
W dzisiejszych czasach dużą wagę przykłada się do stanu uzębienia, gdyż marzeniem każdego z nas jest zdrowy, piękny i śnieżnobiały uśmiech. Dlatego też, na rynku obecne są wszelkiego rodzaju preparaty, pasty, płyny i nici do pielęgnacji zębów.

Szczoteczka manualna (tradycyjna)

Tradycyjne szczoteczki do zębów mają zarówno swoje słabsze, jak i mocniejsze strony, zupełnie tak jak zestawiane z nimi szczoteczki elektryczne. Przy ich użyciu niestety trudno jest prawidłowo umyć zęby i pozbyć się płytki nazębnej, aczkolwiek stosowanie dobrych jakościowo szczoteczek manualnych w zestawieniu z odpowiednią techniką szczotkowania zbliża nas do perfekcji. Prawda jest taka, że większość z nas, która używa tego rodzaju szczoteczek nie potrafi właściwie wyczyścić wszystkich zakamarków, w których zostają resztki pożywienia.

Zaletą szczoteczek manualnych jest bez wątpienia ich niska cena i łatwa dostępność. Nie wymagają one również źródła zasilania, dlatego są mniej problematyczne w podróży.

Szczoteczka elektryczna

Szczoteczki elektryczne uznawane są przez sztab specjalistów stomatologów za znacznie lepszą opcję doczyszczenia zębów niż szczoteczka manualna. Rzeczywiście, w licznych badaniach wykazano, że szczoteczki elektryczne o wiele sprawniej radzą sobie z usuwaniem resztek pokarmu i doczyszczaniem płytki nazębnej, a także właściwie masują nasze dziąsła zapobiegając ich krwawieniom. Szczoteczki elektryczne na ogół mają wbudowany czujnik nacisku, który informuje nas kiedy zbyt mocno dociskamy ją do uzębienia oraz specjalny zegar, który po dwuminutowym myciu powiadamia nas, że powinniśmy zakończyć szczotkowanie. Ewidentną zaletą tego rodzaju rozwiązania jest również stosunkowo prosta obsługa w związku z czym szczoteczki elektryczne doskonale sprawdzą się u osób niepełnosprawnych i dzieci.

Największą wadą szczoteczek elektrycznych jest bez wątpienia ich wysoka cena oraz konieczność zastosowania źródła zasilania w postaci prądu elektrycznego lub baterii – zauważa ekspert z (http://stomatologdentystaopole.pl/)

 

 

Mając do wyboru szczoteczkę elektryczną i manualną zdecydowanie należy rozważyć wszystkie „za i przeciw” oraz dobrać rozwiązanie, które będzie dla nas najbardziej korzystne i wygodne.

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Jarek Katalog

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »