Dom » Architektura

Kodeks Etyki Zawodowej Architektów

Kodeks Etyki Zawodowej Architektów
Zobacz więcej zdjęć »
Architekt jest niezwykle istotnym zawodem sprawiającym, że nawet najmniej ciekawe miejsca mogą stać się cudami architektury.

Jak w przypadku każdego zawodu, również osoba aranżująca wnętrza, musi stosować się do pewnych zasad, zdefiniowanych przez Kodeks Etyki Zawodowej Architektów.

ARCHITEKT ZAWODEM BARDZO POŻĄDANYM
Obecnie żyjemy w czasach, w których remont lub budowa mieszkań jest sprawą bardzo mocno praktykowaną. Ludzie chcący urządzić swój własny kąt, najpierw planują, w jaki sposób zaaranżować wnętrze, aby było ładne i funkcjonalne. W tym momencie często decydują się na złożenie zlecenia dla architektów. Jednak aby wszystko odbyło się zgodnie z przepisami i bezpiecznie, osoba wykonująca takie zlecenie musi stosować się do paru "przykazań".

KODEKS ARCHITEKTA
Kodeks Etyki Zawodowej Architektów zawiera 4 zasady, opisujące skrupulatnie, w jakiej kolejności powinny być wykonywane działania architekta. Każda z nich definiuje konkretne podejście i sposób działania, aby zapewnić jak największą zgodność z obecnymi standardami i normami.
Pierwsza zasada kodeksu mówi o tym, że każdy architekt jest zobowiązany ukończyć odpowiednią szkołę i studia. Dodatkowo, powinien nieustannie zwiększać swoją wiedzę, aby dopasować się do rozwoju tej dziedziny.

W drugiej zasadzie kodeksu mowa jest przede wszystkim o prawie. Każda, szanująca się osoba tego zawodu, powinna stosować się do przepisów prawnych, bowiem gwarantuje to uniknięcie konsekwencji.

Przedostatnia zasada mówi o lojalności wobec klienta. Bardzo istotne jest bezstronne podchodzenie do wykonywanych obowiązków, aby zapewnić odpowiedni rozwój sztuce, jaką jest projektowanie wnętrz.


Ostatnia zasada mówi o akceptacji innych architektów. Osoba wykonująca wystrój wnętrza powinna akceptować zmiany wprowadzone przez innych w tej dziedzinie.

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Mypleasure

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »