Firma » Finanse

Kredyt firmowy - jakie dokumenty są niezbędne?

Często posiadamy dobry pomysł na biznes, jesteśmy kreatywni lecz nie posiadamy odpowiednich środków finansowych, aby swoją firmę rozwinąć, zainwestować w coś, co da nam jeszcze większe zyski.

W tym momencie szukamy sposobów na sfinansowanie naszych pomysłów. Jednym z wyjść mogą być unijne dotacje, lecz nie każdy je otrzyma, w dodatku trzeba potrafić odpowiednio pisać wnioski. Najłatwiejszym sposobem będzie zatem kredyt w banku. Kto go może otrzymać i jakie dokumenty będą niezbędne?

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:


Kredyt na start

Jeżeli jesteśmy młodymi przedsiębiorcami to będzie dla nas trudno otrzymać kredyt w każdym banku. Istnieje jednak oddzielny produkt kredytowy tzw. kredyt na start dla firm. O produkt ten możemy się starać głównie w bankach zajmujących się obsługą małej przedsiębiorczości jak np. Idea Bank, chociaż oferuję je również banki uniwersalne jak mBank.


Kredyt firmowy


Dla pozostałych przedsiębiorców dobrym wyborem będą zwyczajne kredyty firmowe, tu jednak to czy otrzymamy kredyt będzie w głównej mierze zależało od tego jak długo prowadzimy firmę. W niektórych bankach o kredyt będziemy mogli się starać już po 3 miesiącach prowadzenia działalności, co nie jest najlepszym pomysłem, gdyż zazwyczaj otrzymamy gorsze warunki kredytu. W innych bankach okres ten wydłuża się do 6 miesięcy, roku lub nawet dłuższego okresu prowadzenia działalności.


Jakie dokumenty są niezbędne przy staraniu się o kredyt firmowy?


Kredytu się nie dostaje, kredyt się zdobywa, dlatego będąc przedsiębiorcą nie możesz sądzić, że bank przyzna Ci kredyt na podstawie samych zaświadczeń z ZUS i US o niezaleganiu ze składkami (dzięki temu co najwyżej dostaniesz raty na sprzęt). Bank poprosi Cię o wypełnienie dodatkowych formularzy. A jakie dokumenty oprócz tego będą Ci niezbędne?
Przede wszystkim wszelkie dokumenty na temat firmy, czyli zaświadczenie o wpisie do CEIDG, zaświadczenie o nadaniu numeru identyfikacji podatkowej, zaświadczenie o nadaniu numeru REGON, a jeśli jesteś spółką to zaświadczenie KRS, umowa spółki oraz statut spółki.


Kolejne informacje, które będą niezbędne dla banku dotyczą dochodu firmy, w zależności od tego jaki sposób rozliczania się z US wybrałeś, będziesz musiał zanieść do banku:
• Księga przychodów i rozchodów
- deklaracje podatkowe oraz wykaz z księgi przychodów i rozchodów.
• Karta podatkowa
- decyzja US w sprawie wysokości podatku na bieżący rok, roczna deklaracja PIT oraz deklaracja VAT od początku danego roku.
• Ryczałt ewidencjonowany
- PIT za poprzedni rok oraz deklaracja VAT za miesiące bieżącego roku.
Inne niezbędne zaświadczenia to:
• opinia banków prowadzące Twoje rachunki,
• zaświadczenie o niezaleganiu w US,
• zaświadczenie o niezaleganiu w ZUS.

Sprawdź kredyty firmowe w Total Money.pl

Wybierając się do banku na rozmowę doradcą dobrze się do tego przygotuj i zabierz ze sobą jak najwięcej dokumentów. Musisz przecież przedstawić swoją firmę w dobrym świetle.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JustynaZ

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »