Dom » Wnętrza

Maszyna do szycia w domu – jak wybrać najlepszy sprzęt

Maszyna do szycia w domu – jak wybrać najlepszy sprzęt
Zobacz więcej zdjęć »
Samodzielne szycie to przyjemność, szczególnie gdy posługujemy się dobrą i funkcjonalną maszyną. Osobom początkującym zakup prostego modelu dobrej marki opłaci się bardziej, niż skomplikowany sprzęt nieznanej firmy. Na co zwrócić uwagę, by domowe szycie od samego początku sprawiało satysfakcję?

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Planując zakup domowej maszyny do szycia musimy wziąć pod uwagę do czego i jak często będziemy jej używać. O ile do prostych poprawek krawieckich wystarczy mechaniczna stębnówka, to w bardziej skomplikowanym szyciu świątecznych dekoracji, czy ozdobnych narzut, najlepiej sprawdzi się komputerowa maszyna, z funkcją haftowania bądź pikowania. Wiele z dostępnych na rynku urządzeń posiada praktyczne rozwiązania, które znacznie ułatwiają pracę. Jak zatem wybrać maszynę, by szycie na niej było łatwe i przyjemne? Oto najistotniejsze szczegóły, na które warto zwrócić uwagę.
Mechaniczna czy komputerowa?
To pierwszy wybór, którego trzeba dokonać. Osoby planujące proste prace rozważać mogą zakup maszyny mechanicznej, w której wszystkie parametry ustawia się ręcznie, za pomocą suwaku lub pokrętła. „Zakup domowej maszyny do szycia to inwestycja na kolejnych kilka lat. Rozpoczynającym szycie polecam kupno maszyny komputerowej, wyposażonej w praktyczne rozwiązania umożliwiające pracę z tkaninami różnych grubości, automatyczne nawlekanie igły, szybkie instalowanie szpulek, czy odcinanie nitki jednym przyciskiem" - doradza Ikuko Leska z firmy JUKI, produkującej przemysłowe i domowe maszyn do szycia. „Te funkcjonalne rozwiązania sprawiają, że domowe szycie to przede wszystkim przyjemność i satysfakcja z wykonanych samodzielnie prac".
Przykładem funkcjonalnych maszyn domowych, gwarantujących komfort użytkowania jest seria maszyn mechanicznych JUKI HZL-Z, lub prosta w obsłudze seria maszyn komputerowych HZL-K.
W najbardziej zaawansowanych maszynach z serii HZL-F wykorzystano innowacyjne technologie, stosowane w maszynach przemysłowych. Najprostszy z tej serii model HZL-F300 jest często wybierany przez osoby początkujące. Wyposażony w nawlekacz igły, zabezpieczanie przed pruciem, automatyczne naprężanie nici, czy prosty sposób zakańczania ściegu, sprawia, że szycie od początku staje się przyjemnością.
Ilość ściegów, ustawianie szerokości
Maszyny przeznaczone do domowych poprawek krawieckich i prostych eksperymentów modowych posiadać muszą kilka podstawowych ściegów, takich jak ścieg prosty do „zwykłego" szycia i zygzakowy np. do wszywania gumek. W przypadku bardziej skomplikowanych projektów, typu patchworki, ozdobne poduszki, czy karnawałowe kostiumy przydać się może większy wybór ściegów ozdobnych. Przyjazna w obsłudze maszyna JUKI HZL-K65 posiada 20 wzorów ściegów. Każdy z nich wybrać można jednym naciśnięciem przycisku, na którym umieszczono także symbol stopki potrzebnej do uzyskania wybranego ściegu. Z kolei najbardziej zaawansowany model z serii HZL-F posiada ich niemal 230, w tym 4 rodzaje czcionek.
Podejmując decyzję o zakupie maszyny należy też zwrócić uwagę na możliwość wyboru i regulacji szerokości ściegu - skokową lub płynną. W większości maszyn komputerowych, szerokość ściegu możemy ustawić dowolnie, do maksymalnej określonej przez producenta, co jest szczególnie istotne w przypadku ozdobnego szycia.
Guziki, rękawy, plisy - sprawdzaj przydatne rozwiązania
Jedną z wyjątkowo przydatnych funkcji jest możliwość obszywania dziurek guzików. Wystarczy położyć wybrany guzik na specjalnej stopce, a maszyna automatycznie odszyje odpowiednią dziurkę, właściwą dla rozmiaru guzika. W zaawansowanych maszynach HZL-F elektroniczna regulacja szerokości przecięcia oraz możliwość wyboru jednego z 16 rodzajów odszycia, pozwoli uzyskać dziurki o jakości porównywalnej uzyskanymi za pomocą maszyn przemysłowych.
Praktycznym rozwiązaniem skracającym czas pracy jest automatyczne zakańczanie ściegu. Komputerowe maszyny JUKI wyposażone są w dwa rodzaje automatycznego ryglowania, ścieg wzmacniający oraz wsteczny, zabezpieczające przed pruciem na początku i na końcu szycia.
Kupując pierwszą maszynę do szycia, należy też zwrócić uwagę na dodatkowe stopki - do pikowania i do cerowania, oraz czy wyposażona jest w wolne ramię - to część maszyny, którą można zdjąć, aby ułatwić sobie szycie trudno dostępnych miejsc lub małych elementów, takich jak rękawy czy nogawki spodni.
Osoby decydujące o zakupie konkretnego modelu maszyny powinny także sprawdzić, gdzie znajduje się najbliższy serwis i jakie usługi obejmuje gwarancja. „Chociaż na internetowych aukcjach można kupić maszynę po okazyjnej cenie, osobom bez doświadczenia doradzam wizytę w sklepie i wybór pod okiem fachowca. Jeżeli istnieje taka możliwość dobrze też przed zakupem przetestować kilka rodzajów maszyn" - dodaje Ikuko Leska.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »