Technologie » Komputery

Najlepszy mechanik na rynku? Nowa klawiatura od Cooler Mastera

Najlepszy mechanik na rynku? Nowa klawiatura od Cooler Mastera
Zobacz więcej zdjęć »
Nowa klawiatura mechaniczna MasterKeys MK750 w założeniu ma być najbardziej zaawansowanym mechanikiem od Cooler Mastera. Producent wprowadził szereg usprawnień, które mają uczynić z jego produktu topową klawiaturę na rynku.

Choć minimalistyczny design klawiatury nie uległ zmianie, zupełną nowością dla serii MasterKeys jest dołączenie do MK750 podkładki pod nadgarstki. Ta doczepiana jest do urządzenia przy pomocy magnesów, a co za tym idzie, jej demontaż nie nastręcza żadnych problemów. Sama podkładka to dodatek bardzo pożądany przez wielu graczy.   

Pełna kontrola
Klawiaturę wyposażono w 32-bitowy procesor Cortex M3 i 512 KB pamięci wewnętrznej. Dzięki systemowi On-the-fly, użytkownik może w każdej chwili zmienić część ustawień klawiatury – i to bez korzystania z oprogramowania. Nie znaczy to jednak, że producent zapomniał o wsparciu zaawansowanego softu: za jego pomocą również można zarządzać MK750.  

Nadal na topie
MK750 korzysta oczywiście z popularnych przełączników Cherry MX, uchodzących za jedne z najlepszych. Ich żywotność przewidziana jest na około 50 mln kliknięć, co powinno czynić produkt Cooler Mastera inwestycją na lata.

Te kolory!
Jak na zaawansowaną klawiaturę przystało, MK750 posiada podświetlenie RGB o palecie barw składającej się z 16,7 mln kolorów. Co więcej, prócz diod LED-owych znajdujących się pod klawiszami, na trzech bokach klawiatury producent umieścił podświetlane paski.

Bez plączącego się kabla
Cooler Master starał się zadbać o solidną konstrukcję MK750. Długi, 1.8 m przewód w oplocie można odczepić od MK750. Dodatkowo na spodzie klawiatury znalazły się specjalne wyżłobienia, umożliwiające łatwiejsze zarządzanie okablowaniem. 

Klawiatura MasterKeys MK750 kosztuje około 699 zł.

                                                                    

Cechy produktu:

 • Typ: mechaniczna
 • Przełączniki: Cherry MX
 • Procesor: 32bit ARM Cortex M3
 • Pamięć wewnętrzna: 512 KB
 • Podświetlenie: RGB, 16,7 mln kolorów
 • Podkładka pod nadgarstki
 • Oprogramowanie
 • System On-the-fly
 • Klawisze multimedialne: 4
 • Złącze: USB 2.0
 • Wymiary: 437,75 x 132,25 x 42 mm
 • Długość kabla: 1,8 m
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Entrymedia

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowejPublikuj artykuły i zarabiaj z CentrumPR.
Dziennikarstwo obywatelskie


Piszesz artykuły? CentrumPR to serwis stworzony również dla dziennikarzy obywatelskich. Błyskawiczna publikacja, wysokie miejsca w Google to zalety których może nam pozazdrościć konkurencja.
Dziennikarstwo obywatelskie
porównanie serwisów


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »