Dom » Ogrody

Ogrodowy namiot dla małych odkrywców – przepis na niezapomniane wakacje!

Ogrodowy namiot dla małych odkrywców – przepis na niezapomniane wakacje!
Zobacz więcej zdjęć »
Lato w pełni, a my podpowiadamy jak własnoręcznie stworzyć jedyny w swoim rodzaju namiot ogrodowy z gałązek wierzbowych.

To doskonała kryjówka i wymarzone miejsce do zabawy w Indian dla Twoich dzieci. Wystarczy odrobina wyobraźni i elektronarzędzia ogrodowe linii zielonej Bosch, aby zapewnić swoim pociechom cudowne wakacje i moc niezapomnianych przeżyć!

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Odpowiednio dobrany zestaw narzędzi ogrodowych pozwoli w kilka godzin wyczarować wyjątkowy namiot z gałęzi, który zachwyci każde dziecko. Podpowiadamy jak zrobić go z wykorzystaniem łatwych w obsłudze elektronarzędzi ogrodowych, które znajdą szereg zastosowań w każdym ogrodzie. Akumulatorowa piła ogrodowa Keo firmy Bosch to idealne rozwiązanie dla każdego kto w ogrodzie musi przycinać gałęzie o grubości do 60 mm. Zdejmowany hak „A-Grip“ przytrzymuje zwisające gałęzie podczas cięcia, ułatwiając pracę, a usuwając go, możemy ciąć gałęzie o grubości do 80 mm. Piła ogrodowa Keo pozwala na wykonanie od 30 do 190 cięć na jednym cyklu ładowania akumulatora. Ze względu na swój ergonomiczny kształt i niewielką wagę, urządzenie pozwala swobodnie przedrzeć się przez gąszcz drobnych gałezi i precyzyjnie odciąć interesujący nas konar. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości szwajcarskiego brzeszczotu, cięcie jest precyzyjne i płynne, a praca
w ogrodzie lekka i przyjemna. Dobra piła jest podstawą sprawnego wykonania naturalnego tipi, To nie jedyne elektronarzędzie Bosch, które może się przydać do pracy w ogrodzie.
Precyzyjne cięcie krzewów czy żywopłotów możliwe jest także dzięki sekatorom akumulatorowym, takim jak AHS 55-20 LI firmy Bosch. Technologia Quick-Cut pozwala na dokładne, szybkie i wydajne cięcie gałęzi
i pędów, a system „Anti Blocking“ umożliwia sprawną pracę  nawet w sytuacjach, w których inne elektronarzędzia dałyby za wygraną. Ergonomiczny kształt doskonale wyważonych i lekkich (2,6 kg) sekatorów Bosch powoduje mniejsze obciążenie Twoich ramion i barków podczas pracy.

Im więcej zakamarków w ogrodzie, tym więcej czasu zajmuje doprowadzenie do porządku krawędzi trawnika wzdłuż ścieżek, murów, drzew i rabat. Do tego typu zadań najlepiej sprawdzi się podkaszarka do trawy ART 24 firmy Bosch. To bezprzewodowe akumulatorowe urządzenie, dzięki któremu można na jednym naładowaniu baterii skosić do 1000 metrów kwadratowych trawy! Podkaszarka jest lekka, poręczna i z łatwością poradzi sobie z wysoką trawą oraz kłopotliwymi krawędziami trawnika. Poniżej prezentujemy w jaki sposób za pomocą wyżej wymienionych elektronarzędzi można wykonać naturalny szałas dla dzieci.

 

Czego potrzeba do stworzenia naturalnego namiotu w ogrodzie?

 

Potrzebne miejsce:

wysokość ok. 2,5 m / średnica ok. 2 m.

 

Lista materiałów:

·         10 stabilnych gałęzi wierzby o długości min. 3 m,

·         4 doniczki z rdestem,

·         cienkie gałązki wierzby do plecionek, ilość wedle uznania,

·         sznurek konopny – długość 5 m.

Lista narzędzi:

·         akumulatorowa piła ogrodowa Keo firmy Bosch,

·         sekator akumulatorowy AHS 55-20 LI firmy Bosch,

·         podkaszarka do trawy ART 24 firmy Bosch.

Inne:

·         drabina,

·         szpadel,

·         linka, długość ok. 1,2 m,

·         rękawice robocze.

 

Stopień trudności: łatwe .

Czas: ok. 4 godziny i czas poświęcony na zakup materiałów.

 

Jak zrobić naturalny namiot ogrodowy dla dzieci krok po kroku?

Krok 1

W pierwszej kolejności należy przyciąć na równą długość (ok. 3 m) 10 dłuższych gałęzi wierzby, przeznaczonych do późniejszego zasadzenia. Grubsze gałęzie można bez trudu przeciąć przy użyciu akumulatorowej piły ogrodowej Keo firmy Bosch.

 


 

Krok 2

Teraz pora na szpadel: wykop nim okrągły rów o obwodzie na szerokość szpadla, średnicy ok. 2 m i głębokości ok. 40 cm.  Pozostaw przerwę, która później będzie wejściem do namiotu. Aby dzieci mogły bez trudu wchodzić i wychodzić
z namiotu, przerwa powinna mieć szerokość ok. 70 cm. Wskazówka: aby wykopany rów był jak najbardziej zbliżony kształtem do okręgu, wbij krótki prosty palik w środkowym punkcie przyszłego namiotu i przywiąż do niego linkę odpowiedniej długości. Następnie obwiąż linkę wokół uchwytu szpadla, tak aby odległość pomiędzy palikiem i szpadlem wynosiła ok. 1 m. Podobnie jak
w przypadku cyrkla, przemieszczaj łopatę i w odstępach co kilka centymetrów wbijaj ją w ziemię, aby zaznaczyć kontur wykopu.

 

Krok 3

 

Teraz zasadź w ziemi przycięte uprzednio gałęzie wierzby, zachowując odstęp ok. 60 cm i oprzyj je o siebie górą, tak aby utworzyły szkielet namiotu. Poproś drugą osobę o pomoc w przytrzymaniu włożonych w ziemię gałęzi. Uwaga: nie zapomnij o pozostawieniu miejsca na wejście do namiotu! Nieco poniżej wierzchołka zwiąż gałęzie sznurkiem konopnym, co pozwoli uzyskać typowy kształt indiańskiego namiotu tipi.

 

Krok 4

Pomiędzy większymi gałęziami zasadź cieńsze gałązki wierzby – ich liczba zależy od Twojego uznania oraz tego jak gęsto porośnięty ma być przyszły namiot. Następnie, rozpoczynając przy wejściu na wysokości ok. 20 cm, pomiędzy gałęzie pionowe zacznij wplatać ukośnie cienkie gałązki wokół całego namiotu.
W zależności od preferencji, możesz je wplatać pojedynczo lub parami. Powtarzaj tę czynność tak długo, aż cały namiot – od góry do dołu – będzie opleciony gałązkami wierzby. Na zakończenie wypełnij wykop ziemią. Wskazówka: pomiędzy grubymi gałęziami możesz jeszcze zasadzić rdest, który dodatkowo zapewni bujną zieleń wiosną! Jeśli chcesz, aby namiot był zielony przez cały rok, między gałęziami wierzby możesz zasadzić dodatkowo bluszcz.

 

 

Krok 5

Teraz trzeba uzbroić się w cierpliwość: wierzba musi puścić pędy, aby namiot pokrył się gęstą zielenią. Czasem potrwa to kilka dni, czasem tygodni - wiele zależy od temperatury
i wilgotności powietrza. Gdy gałęzie puszczą pędy i listki, namiot stanie się idealnym schronieniem dla małych Indian. Aby dzieci mogły się długo cieszyć namiotem i aby zawsze wyglądał on estetycznie, należy zadbać o utrzymanie  jego właściwego kształtu oraz zapobieganie zarastaniu wejścia. Pędy należy w związku z tym regularnie przycinać sekatorem, np. modelem bezprzewodowym AHS 55-20 LI firmy Bosch.

Wskazówka: aby namiot stał się ozdobą ogrodu i nie zginął w wysokiej trawie, należy systematycznie przycinać trawę wokół niego. Można do tego użyć np. podkaszarki do trawy ART 24 firmy Bosch.  

 

Więcej inspiracji znajdziesz na stronie www.wkreceniwdom.com.pl

 

Zdjęcia: Przedruk zdjęć do publikacji prasowych bezpłatnie z podpisem: „Fot. Bosch”

 

 

 

 



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Anna Grońska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »