Technologie » Komputery

Oracle Storage Archive Cloud Service – sposób na długoterminowe backupy w Chmurze

Oracle Storage Archive Cloud Service jest rozwiązaniem umożliwiającym składowanie długoterminowych kopii archiwalnych w Chmurze Oracle. W porównaniu do klasycznych metod składowania takich kopii, oferuje mnóstwo zalet – poniżej przedstawiamy najważniejsze z nich.


Eliminacja konieczności zakupów i utrzymania sprzętu służącego do archiwizacji danych. Użytkownik, zamiast tego, otrzymuje doskonale udokumentowany zbiór interfejsów, możliwych do wykorzystania w różnych aplikacjach/zastosowaniach: od poleceń RESTfull Services, które można wbudować w np. skrypty powłoki systemu operacyjnego, po bogaty zestaw bibliotek programistycznych dla praktycznie każdego współczesnego języka programowania: od C/C++ poprzez .NET/C# aż do Javy.

 
Elastyczność nośników. Przestrzeń dyskowa jest zwiększana „na żądanie” – automatycznie, wraz ze wzrostem zapotrzebowania. Możemy wyobrazić sobie OSACS jako „worek bez dna”, do którego wrzucamy kolejne kopie archiwalne, nie troszcząc się o brak miejsca.

 
Model oparty o subskrypcję. To jedna z najsilniejszych stron chmur obliczeniowych w ogólności. Użytkownik płaci za zasoby, które są przez niego wykorzystywane – chmura oferuje możliwość rezygnacji z zakupu nieraz bardzo kosztownych licencji na oprogramowanie, które po jakimś czasie przestanie być wykorzystywane. W chmurze płacimy zawsze za to, co wykorzystujemy, do momentu, w którym przestaniemy to wykorzystywać.

 
Szyfrowanie danych. Wspomagane jest szyfrowanie po stronie klienta, transfer danych jest domyślnie szyfrowany zawsze, dzięki stosowaniu protokołu SSL. Ponadto Oracle oferuje opcję szyfrowania danych po stronie docelowego (Oracle) centrum danych.

 
Kontrola dostępu. Subskrybent ma możliwość ustalenia poziomu dostępu do danych i administracji usługą.

 
NFS. Dzięki Oracle Storage Cloud Software Appliance, istnieje możliwość posługiwania się interfejsem zgodnym z protokołem NFS.

 
Trwałość kopii. Dane są wielokrotnie replikowane na różnych nośnikach, w sposób absolutnie transparentny dla użytkownika. Ponadto OSACS, automatycznie i również zupełnie transparentnie, przeprowadza okresowe kontrole integralności danych.

 
Ściśle określona lokalizacja danych. Dane składowane w usłudze OSACS są zawsze składowane w centrum przetwarzania danych określonym w umowie z użytkownikiem - nigdy nie są kopiowane do innych lokalizacji bez jego wiedzy i zgody.

 
Uproszczony interfejs. OSACS oferuje, ze względu na swoje zastosowanie, uproszczoną listę poleceń. Polecenia do masowego, zrównoleglonego załadunku, na przykład, dostępne w Oracle Storage CS, nie są przez OSACS wspomagane. Z tego względu, z jednej strony, korzystając z OSACS, możemy napotkać na pewne ograniczenia, z drugiej jednakże – posługiwanie się OSACS jest zwyczajnie łatwiejsze, a wspomniane ograniczenia nie są, tak naprawdę, istotne w sytuacjach, w których decydujemy się na stosowanie tej usługi.

 
Cena. OSACS jest dostępna już od poziomu $12/1TB/rok, co czyni z niej najtańszą ofertę na rynku. Warto zauważyć, że cena ta jest nawet niższa, niż cena „zwykłego” Oracle Storage CS.

 
Z racji powyższych cech, usługa Oracle Storage Archive Cloud Service wydaje się idealnym rozwiązaniem w sytuacjach, w których wymagane jest długoterminowe utrzymywanie kopii archiwalnych. Użytkownik tej usługi nie musi, jak widać, martwić się o trwałość danych, ich bezpieczeństwo, geograficzną lokalizację i sprzęt – czyli te wszystkie elementy, które z problemu pt. Archiwizacja danych potrafią nieraz zrobić całkiem skomplikowane puzzle...
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Oracle

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »