Dom » Budownictwo

Pianka PUR – cechy charakterystyczne

Pianka PUR – cechy charakterystyczne
Zobacz więcej zdjęć »
Każdy dom, poddasze lub też inne pomieszczenia wymagające izolacji, powinny być dobrze ocieplone. Najpopularniejszym sposobem, izolującym od zimna i wilgoci jest zastosowanie styropianu czy wełny mineralnej.

Jednak w obecnych czasach, odchodzi się od tradycyjnych metod ocieplania ścian i dachów i zaczyna się stosować nowoczesne sposoby izolacji, takie jak pianka poliuretanowa PUR lub włókna celulozowe. Obydwa te materiały używane są do szybkiego ocieplania, bez względu na porę roku – informują lider od ociepleń pianką PUR na terenie województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego – Ocieplenia-Wejherowo.pl.

Cechy charakterystyczne pianki PUR

Pianka poliuretanowa PUR to materiał odporny na wilgoć ze względu na swoją zerową higroskopijność. Natryskując ją na ściany mamy więc pewność, że nie nasiąknie wodą, nie odkształci się pod wpływem ciepła i nie zostanie zniszczona przez owady czy gryzonie.
Pianka nałożona na ścianę metodą natrysku szczelnie wypełnia wszystkie nierówności i szczeliny. Jest lekka, więc nie obciąża konstrukcji budynku czy podłogi lub sufitu. Idealnie przykleja się do podłoża, nie odpada bez względu na czynniki zewnętrzne, a także nie „strzępi się” jak ma to w przypadku wełny.

Optymalna izolacja

Pianka PUR nakładana jest warstwowo. Ostateczna grubość izolacji w odniesieniu do warstwy pianki PUR powinna wynosić około 20 cm, w zależności od wierzchniego materiału, może być grubsza lub cieńsza.
Grubsza warstwa pianki PUR, polecana jest w ocieplaniu domów wolno stojących, bez naturalnej bariery jaką jest las, cieńsza natomiast z powodzeniem sprawdzi się w budynkach stojących w grupach, lub w cieplejszych rejonach kraju.

Pianka PUR to znakomity i wydajny izolator; z powodzeniem zastąpi wełnę mineralną, jest odporna na wiele czynników zewnętrznych i jest bardzo wydajna.

Sprawdź realizacje: https://ocieplenia-wejherowo.pl/ocieplenie-poddasza-dachu/pomorskie/, gdzie umieszczone są poszczególne termoizolacje budynków na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Jarek Katalog

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowejPublikuj artykuły i zarabiaj z CentrumPR.
Dziennikarstwo obywatelskie


Piszesz artykuły? CentrumPR to serwis stworzony również dla dziennikarzy obywatelskich. Błyskawiczna publikacja, wysokie miejsca w Google to zalety których może nam pozazdrościć konkurencja.
Dziennikarstwo obywatelskie
porównanie serwisów


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »