Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Podróż do Bielska-Białej - co zobaczyć w pierwszej kolejności?

To wspaniałe miasto jest największą aglomeracją w Beskidzie Śląskim, a cudowne widoki na beskidzkie masywy górskie przyciągają w te strony wielu turystów. Bielsko-Biała to, jak wiedzą miłośnicy górskich wypraw, dobrze usytuowany ośrodek wypadowy w pasmo Szyndzielni czy Klimczoka.

Z centrum miasta warto dojeżdżać do okolicznych atrakcji - można wcielać w życie aktywne wycieczki w Beskid Mały, a dokładnie – w pasmo Magurki Wilkowickiej czy Czupla. Przeważnie i ono jest świetnie widoczne z samego centrum miasta, więc i ta atrakcja kusi miłośników górskich wędrówek i niezapomnianych widoków. Należy jednakże pamiętać, że Bielsko to miasto, które samo w sobie jest już dla nas kuszącym punktem niejednej eskapady. Jakie ze słynnych zabytków i atrakcji musimy zawrzeć w swoim idealnym planie podróży? Dla niepełnoletnich przyjezdnych nie lada frajdą jest tutejsze studio filmów rysunkowych – niewątpliwie wyjątkowa atrakcja. Poważniejszych turystów ująć mogą natomiast perełki dawnej architektury, z których słynie to miasto. Szczególnie warto skazać tu na takie gmachy jak Teatr Polski albo ratusz w Białej, dużo czaru mają też wyznaczające rynek kamienice. Wielu z nas kusi w tamte strony słynny zamek Sułkowskich - zabytkowa rezydencja panów miasta i dzisiejsze muzeum.

Za każdym razem, kiedy wpiszesz hasło „taxi Bielsko”, łatwo odszukasz taksówkarza, który przewiezie Cię po najbardziej atrakcyjnych punktach w Bielsku. To niezwykła wygoda, a do tego całkiem niewielki koszt. Zwiedzenie tego miasta da możliwość nam nauczyć się czegoś nie tylko na temat tego miasta i jego przeszłości, ale także historii rejonu, który tak często wychwala się wśród zwolenników podróży na południe Polski.

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Dabali777

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »