Motoryzacja » Samochody

Polerowanie obrotowe czy orbitalne

O auto trzeba dbać. Bez dwóch zdań. Ponieważ jest ono narażone na niekorzystne czynniki atmosferyczne (chyba, że jest garażowane), trzeba dbać o nie tym bardziej.

Aby zapewnić odpowiedni błysk i pozbyć się rysek na lakierze, warto udać się do specjalisty na polerowanie lakieru. Polerka maszynowa doskonale usunie wszelkie niedoskonałości i przywróci blask lakierowi. Może być wykonana ręcznie z użyciem polerki orbitalnej lub obrotowej. Z tych dwóch ta ostatnia daje niesamowite efekty.

Tylko dla specjalistów

Polerka obrotowa jest bardzo często używana przez profesjonalistów. Mowa tu nie przypadkowo o specjalistach, ponieważ nieudolne jej wykorzystanie spowoduje, że zamiast lśniącego samochodu będziemy mieć przepalony i uszkodzony lakier. Jest to narzędzie ostre jak katana, dlatego lepiej, żeby było używane przez profesjonalistów. Właściwie wykorzystana daje piorunujące efekty.

Przywraca blask i redukuje niedoskonałości

Mechaniczne polerowanie lakieru oprócz jego „regeneracji”, ma na celu osiągnięcie świetnych efektów wizualnych. Tak wypolerowany samochód zachwyca klarownym i pełnym głębi błyskiem. Osiągniecie wysokiego połysku jest możliwie dzięki ruchowi obrotowemu polerki, który sprawia, że cząsteczki pasty polerskiej rozkładane są równomiernie na lakierze.

Polerka obrotowa a rotacyjna

Innym sprzętem używanym przez profesjonalistów trudniących się polerowaniem lakieru, są polerki orbitalne.

Są one znacznie bardzie j bezpieczne w wykorzystaniu niż polerki obrotowe. Co więcej, mogą z nich korzystać także użytkownicy, którzy nie mają doświadczenia w polerowaniu.

Co prawda polerka orbitalna jest łatwiejsza w nakładaniu pasty polerskiej, jednak mimo jej pojawienia na rynku zainteresowanie polerką obrotową nie spada. Jest ona tak samo często używana jak wcześniej.

Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ jej możliwości ścierne są o wiele większe niż orbitalnej. Można to zauważyć przy pastach mocno ściernych. Jeśli lakier jest bardzo uszkodzony, polerka orbitalna może sobie nie poradzić z zadaniem. Polerowanie zabiera także więcej czasu.

W przypadku polerki obrotowej można wykorzystać pady wełniane. Ich zastosowanie wymaga ostrożnego obchodzenia się z autem gdyż są wysoce ścieralne.

Maszyna obrotowa także doskonale wykańcza polerowane powierzchnie w porównaniu z polerką orbitalną. Nie chodzi o to, że ta druga nie gwarantuje rewelacyjnego wykończenia, ale jednak to właśnie dzięki polerowaniu obrotowemu uzyskujemy bardzo wysoki połysk.

Obrotowe zróżnicowanie

Na rynku istnieje wiele produktów i maszyn polerskich. Bogata jest także sama oferta polerek obrotowych. Modelami, które cieszą się dużą popularnością są polerki firm Makita i Metabo.

Kupując tego rodzaju sprzęt, trzeba zwrócić uwagę na parametry urządzeń, m. in. wagę i prędkość. Sam wybór odpowiedniej maszyny do polerownia jest kwestią indywidualnych potrzeb i preferencji.

Jeśli jednak nie chcemy ryzykować, lepiej wybrać się do firm specjalizujących się tego typu usługach. Warto też poczytać opinie na internecie (jeżeli takie są) odnośnie tych firm, aby mieć pewność, że samochód jest w dobrych rękach. Efekty pracy specjalistów zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów.

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Hassel Von Hoff

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowejPublikuj artykuły i zarabiaj z CentrumPR.
Dziennikarstwo obywatelskie


Piszesz artykuły? CentrumPR to serwis stworzony również dla dziennikarzy obywatelskich. Błyskawiczna publikacja, wysokie miejsca w Google to zalety których może nam pozazdrościć konkurencja.
Dziennikarstwo obywatelskie
porównanie serwisów


Kalendarium

Dziś:
Warsztaty z Reksiem - godz. 12:00, Empik Bonarka, Kraków
Opowieści na dobranoc... - warsztaty dla dzieci. godz. 16:00, Empik Bonarka, Kraków
Warsztaty z Reksiem - godz. 12:00, Empik Bonarka, Kraków, ul. Kamieńskiego 11
Tappi i przyjaciele - Ekspedycja w Wielkie Nieznane – warsztaty z Marcinem Mortką
OPERACJA - KODOWANIE - SZYFROWANIE - warsztaty detektywistyczne
Warsztaty "Wiosenne ozdoby", Empik Posnania, 17.03, 13:00-15:00
Za 2 dni:
Spotkanie autorskie,Przemysław "Vegenerat" Ignaszewski, Poznań,Empik Plac Wolności,19.03,18:00
Za 3 dni:
AlienGuard Roadshow 2018: Bakotech zaprasza do Gdańska, Warszawy, Wrocławia i Krakowa
Za 10 dni:
Spotkanie autorskie,Kuba Wojtaszczyk, Poznań,Empik Plac Wolności,27.03,18:00
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »