Moda » Odzież

Ponadprzeciętna jakość odzieży polskich marek wolnościowych – sukces na skalę międzynarodową

Ponadprzeciętna jakość odzieży polskich marek wolnościowych – sukces na skalę międzynarodową
Zobacz więcej zdjęć »
Polska odzież, dodatki, akcesoria i gadżety z motywami patriotycznymi to produkty, które szczególnie ostatnimi czasu cieszą się ogromną popularnością. Wybierają je zarówno kobiety, jak i mężczyźni, również dla swoich dzieci.

Skąd wziął się ten trend i co przyciąga klientów do wolnościowych marek odzieżowych?

Moda na tego typu ubrania i dodatki przyszła wraz z liczniejszymi sukcesami polskich sportowców na arenach międzynarodowych i trwa do dziś. W tym czasie projektanci tożsamościowych elementów garderoby zdążyli z nich uczynić unikatowy produkt o najwyższej jakości, wykorzystując unikatowe, nowoczesne wzornictwo, inspirowane historią Polski oraz wyśmienite materiały i wszelkie pozostałe komponenty, składające się na dane ubranie. To właśnie doceniają rodacy – zupełną odmienność od tego, co dostępne jest w szerokiej sprzedaży. Jak markom wolnościowym udało się to osiągnąć? Odpowiedź czeka w dalszej części artykułu.

Już na wstępie warto wspomnieć, że rodzime wolnościowe marki odzieżowe dbają o utrzymanie stuprocentowej polskiej produkcji, co według nich, i zresztą słusznie, stanowi wyraz patriotyzmu. Od lat przeszukują polski rynek w poszukiwaniu najwybitniejszy wytwórców, szwalni i dziewiarni, oferujących najdoskonalsze produkty. Często są to małe zakłady, przekazywane z pokolenia na pokolenie, w których takie słowa jak masowość, powierzchowność, nacisk na ilość kosztem jakości nigdy nie padły. Marki wielokrotnie powtarzają, że kooperacja z takimi pasjonatami swojej pracy to dla nich czysta przyjemność, powód do dumy, a także doskonała lekcja na przyszłość.

Właściciele patriotycznych firm odzieżowych cieszą się, że mogą wspierać lokalnych przedsiębiorców, którzy z kolei odwdzięczają się wspaniałymi produktami, a finalne ich połączenie przesądza o wyśmienitej jakości ubrań wolnościowych. Materiały, dzianiny, tkaniny, suwaki, farby do nadruków, skórki, metki, sznurki oraz wszelkie inne komponenty, wykorzystywane podczas produkcji odzieży pochodzą właśnie od najbardziej uzdolnionych polskich wytwórców – mistrzów w swym fachu. Połączenie tych małych dzieł sztuki skutkuje nadzwyczajną miękkością, wygodą noszenia, odpornością na ścieranie i spieranie oraz wytrzymałością tożsamościowych ubrań. Zakładając je, od razu wyczuć można, że to nie „byle łachy” – materiał jest spójny, mięsisty, a całość dobrze skrojona, pozbawiona tysiąca zwisających smętnie nitek - efektów niedoróbek. Taką polską jakość doceniają klienci, którzy tłumnie powracają do wolnościowych marek odzieżowych, jednocześnie wciąż polecając je dalej.Polska jakość lepsza od niemieckiej?

Niemiecka jakość od zawsze kojarzyła się z czymś trwałym, doskonale wykonanym oraz ponadprzeciętnym. Czy polska produkcja mogłaby zatem przebić niemiecką? Z pewnością, a przynajmniej jeśli chodzi o odzież z motywami patriotycznymi. Markom wolnościowym, działającym we współpracy z polskimi wytwórcami, udało się bowiem stworzyć jakość tak doskonałą, że wyróżnia się ona również na tle zagranicznych rynków odzieżowych. Fakt ów niezwykle cieszy i pozwala snuć nadzieję, że być może w niedalekiej przyszłości określenie „ponadprzeciętna polska produkcja” nie będzie wywoływało ironicznych uśmiechów czy wybuchów śmiechu wśród wielu, wciąż niewierzących w możliwości rodaków, Polaków.

Warto trzymać kciuki za takich producentów, jak polskie wolnościowe marki odzieżowe, które być może przyczynią się do trwałej zmiany stereotypów, związanych z naszym krajem.

Źródło: Red is Bad - koszulki patriotyczne

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowejPublikuj artykuły i zarabiaj z CentrumPR.
Dziennikarstwo obywatelskie


Piszesz artykuły? CentrumPR to serwis stworzony również dla dziennikarzy obywatelskich. Błyskawiczna publikacja, wysokie miejsca w Google to zalety których może nam pozazdrościć konkurencja.
Dziennikarstwo obywatelskie
porównanie serwisów


Kalendarium

Za 1 dzień:
Kampus+ na 8 Forum Rozwoju Mazowsza
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »