Firma » Biura

Soki z dostawą do biura – co zyskuje pracodawca, a co pracownik?

Coraz częściej firmy wykorzystują ten trend w polityce firmy. Oferują pracownikom nie tylko karty multisport, świeże owoce ale zapewniają również soki z dostawą do biura.

Eksperci od żywienia zalecają spożywanie dziewięciu porcji owoców i warzyw dziennie aby żyć zdrowo. Jednak ze względu na szybki styl życia, jedzenie świeżych jabłek lub chrupanie surowej marchewki ciężko jest dopasować do napiętych harmonogramów. Soki są doskonałą alternatywą, która przy zachowaniu korzyści zdrowotnych jest łatwiejsza w spożyciu.

Istnieją trzy główne powody, dlaczego warto rozważyć włączenie soków do swojego dziennego jadłospisu:

  1. Zawarte w sokach składniki odżywcze są lepiej przyswajane przez organizm – jest to ważne z tego względu, że większość ludzi przez złe nawyki żywieniowe ma osłabione trawienie. To ogranicza zdolność organizmu do wchłaniania substancji odżywczych ze wszystkich warzyw.
  2. Picie soków umożliwia spożywanie optymalnej ilości owoców i warzyw w efektywny sposób – nie każdy jest ich fanem, ale każdy ich potrzebuje jeżeli chce mieć zdrowy organizm. Dla osób, dla których jedzenie warzyw i owoców jest ciężkim obowiązkiem, z pomocą przychodzą soki.
  3. Soki różnicują dietę – część osób ogranicza się do tych samych warzyw i owoców każdego dnia. To narusza zasadę regularnej wymiany składników i zwiększa ryzyko wystąpienia alergii na niektóre pokarmy.  

Korzyści zdrowotne świeżych soków są w dalszym ciągu badane, jednak wiele zalet już stwierdzono. Jedną z najczęściej przywoływanych korzyści jest zdolność usuwania toksyn z organizmu. Soki mogą również poprawić odporność oraz ułatwić dotarcie krwi do mózgu. Niektóre osoby używają soków, aby dodać sobie energii, dzięki zwartym w nim niezbędnym do funkcjonowania organizmu witaminom i minerałom. Ponadto, picie soków jest dobre dla cery. Zawarte w owocach i warzywach składniki odżywcze mogą przyczynić się do zwiększenia produkcji kolagenu, który jest idealnym sprzymierzeńcem z walce ze starzeniem się skóry.

Soki z dostawą do biura to świetna alternatywa dla wysokokalorycznych przekąsek. Dzięki takiemu rozwiązaniu, zatrudnieni otrzymują zdrowy i odżywczy posiłek, a pracodawca zadowolonego i efektywnego pracownika.    

źródło; Take a Fruit

www.takeafruit.pl 

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KnowledgeHub Fund

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
KONFERENCJA ANTYDOPINGOWA WARSZAWA
Za 6 dni:
KONFERENCJA ANTYDOPINGOWA WARSZAWA
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »