Dom » Wnętrza

Technologia smart – zaprojektuj swój sukces

Technologia smart – zaprojektuj swój sukces
Zobacz więcej zdjęć »
Przestrzeń inteligentna? Dziś można ją zaprojektować prościej. Pomaga w tym wykorzystanie technologii smart home. Ta rozwija się coraz dynamiczniej i jest też środkiem uatrakcyjnienia oferty architekta.

Już 2/3 nabywców mieszkań świadomych technologii smart home chciałoby mieć ją w swoich mieszkaniach. To jasno pokazuje, że znajomość obowiązujących trendów z kategorii nowinek technicznych staje się dla architekta obowiązkiem. Warto więc znać najciekawsze propozycje i wiedzieć, jakie korzyści (dla architekta i samego klienta) niesie uwzględnienie ich w projekcie.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

Poznaj oczekiwania klienta

Dzisiejszy klient doskonale zdaje sobie sprawę, że technologia poszła do przodu – „uzbrojony” jedynie w smartfona może zarządzać całym mieszkaniem dzięki systemom automatyki domowej. – Świadomość Polaków dotycząca technologicznych nowinek wciąż rośnie, a w raz z nią przekonanie do proponowanych rozwiązań. Ich obecność w nowych inwestycjach to dziś wręcz obowiązek – mówi Mikołaj Pertek, ekspert rynku deweloperskiego w Fibaro. Rynek oczekuje więc nowoczesnej oferty, uwzględniającej najciekawsze rozwiązania z kategorii automatyki do domów i mieszkań. Dlaczego warto trzymać rękę na pulsie?

 

Uczyń ofertę atrakcyjną

Stosowanie w projektach rozwiązań z zakresu automatyki domowej pozwala urozmaicić ofertę. To także możliwość zaproponowania klientowi rozwiązań takich, jak automatycznie podnoszone i opuszczane rolety, sterowanie ogrzewaniem i elektrycznością z dowolnego miejsca na świecie, czy wyposażenie domu w czujniki ruchu, automatycznie zapalające światło w drodze do łazienki, czy zwiększające bezpieczeństwo czujniki dymu i zalania. To okazja, by dać klientowi poczucie, że otrzymuje wszystko, co obecnie najlepsze na rynku.

 

Poznaj obustronne korzyści

Jak pokazują statystyki, inteligentne mieszkanie pozwala np. zmniejszyć zużycie energii elektrycznej o 30%, a energii cieplnej o 20%. -  Spadek kosztu eksploatacji i zauważalny wzrost komfortu wynikające ze stosowania automatyki domowej przyciągają uwagę. Nie dziwi więc fakt, że kolejni deweloperzy proponują klientom lokale wyposażone w tę technologię – dodaje Mikołaj Pertek. Zastosowanie podobnych rozwiązań może oznaczać też zysk w dłuższej perspektywie – jak pokazuje znacznie dojrzalszy w tej kwestii rynek amerykański, ponad 80% badanych chętniej kupiłoby nieruchomość, w której istnieje system smart home. Ten trend z pewnością będzie coraz lepiej odczuwalny w Polsce – co może mieć znaczenie przy sprzedaży domu lub mieszkania w przyszłości.

 

Pokaż dostępne opcje

Warto zwrócić uwagę na zauważalny rozwój technologii sterowania domem i mieszkaniem w ostatnich latach. Automatyzacja nieruchomości nie wymaga już ingerencji w strukturę budynku i instalację elektryczną – wszystko dzięki bezprzewodowej łączności. Jednocześnie klient nie musi decydować się od razu na instalację wszystkich udogodnień proponowanych w ramach pojedynczego systemu – ten może rozbudowywać w najdogodniejszym dla siebie momencie. Architektowi otwiera to kolejną furtkę – możliwość zaproponowania zleceniodawcy różnych wariantów, z uwzględnieniem potrzeb i możliwości klienta, który otrzymuje kompletny pakiet rozwiązań, kompleksową usługę i poczucie, że autor projektu zapewnił mu możliwość szerokiego wyboru.

https://www.fibaro.com/pl/



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PREXPERT

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »