Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

Uboczne skutki działania spiruliny

Uboczne skutki działania spiruliny
Zobacz więcej zdjęć »
Duża popularność składników branych z natury, takich jak alga spirulina, bierze się przede wszystkim z bezpieczeństwa jej stosowania, naturalnej formy bez dodatkowych substancji chemicznych oraz delikatnego wpływu na organizm.
Choć w wielu przypadkach mówi się o skutecznych terapiach przeprowadzanych z użyciem tego składnika, to należy pamiętać, że również jego trzeba przyjmować regularnie i w określonych dawkach, a także trzeba uważać na przedawkowanie. Choć w wielu mediach pojawiają się informacje, że roślina ta jest całkowicie bezpieczna, to nie można zapominać, ze każdy ludzki organizm jest inny, a co za tym idzie - inaczej zareaguje na ten określony składnik.

Spirulinę przyjmuje się przede wszystkim w formie tabletek bądź proszku. Z racji tego, że jest to składnik roślinny, wiele osób wychodzi z założenia, że nie da się go przedawkować. Trudno o większy błąd - każdy składnik da się przedawkować, zwłaszcza zaś tak bogaty w mikroelementy i składniki odżywcze jak spirulina. Różnica polega na tym, że - poza skrajnymi reakcjami organizmów, które zwykle cierpią na długotrwałe schorzenia - reakcja nie będzie raczej zagrażała życiu, a stanie się po prostu uciążliwa dla człowieka. Jak więc może objawiać się uboczne działanie spiruliny?

Przede wszystkim, przyjmowanie jej w zbyt dużych ilościach wiąże się z perturbacjami żołądkowymi. Spirulina w formie osuszonej, czyli proszku albo tabletek, będzie wymagała od nas zwiększonej ilości wody dostarczanej do organizmu. Jeśli nie będziemy w stanie zmusić się do picia dużych ilości płynów, może dojść do tego, że odczuwalne będzie bardzo nieprzyjemne pragnienie, a także będziemy cierpieć na dokuczliwe zaparcia. U osób, które źle będą znosiły dużą ilość białka, którą zawiera spirulina, może dojść do wystąpienia takich objawów, jak np. gorączka, osłabienie, poczucie ogólnego rozbicia, co jest efektem wytężonej pracy organizmu oraz skutkiem ubocznym rozkładu białek w układzie pokarmowym. Z tymi objawami związane mogą być nudności, bóle brzucha. U osób uczulonych na niektóre składniki spiruliny mogą występować również drobne dolegliwości skórne, które przede wszystkim wynikają z faktu reakcji alergicznej. Trzeba jednak pamiętać, że takie reakcje na tle alergicznym zdarzają się niezwykle rzadko.

Dobrze jest mieć na uwadze, że przeciwdziałać objawom ubocznym stosowania spiruliny można w prosty sposób - przyjmując preparaty sprawdzone, dobrej jakości, według dawek określonych przez producenta oraz skonsultowanych ze specjalistą. Choć trudno mówić o bardzo negatywnym wpływie tej substancji na organizm, to jednak trzeba mieć na uwadze, że zawiera ona bardzo dużo mikroelementów, które mogą zaburzyć pracę organizmu, dlatego przy stosowaniu spiruliny przez dłuższy czas należy przede wszystkim wykonywać regularne badania krwi.

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

brenna

Komentarze (2)

  • avatar
    ~ostrożna 2016-11-07 21:57:52

    polecam ,mam niedoczynnosc tarczycy mega oslabiony metabolizm/Przyjmuje 10 tabl dziennie(wg zalecen)_od mca i czuje sie swietnie

  • avatar
    ~uka 2016-09-02 01:55:52

    nie polecam


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
KONFERENCJA ANTYDOPINGOWA WARSZAWA
Magdalena Witkiewicz i Alek Rogoziński z wizytą w Empik Bonarka, 23.06, godz. 16:00
prezent dla Taty - warsztaty
Za 1 dzień:
4Dreamers w Empik Bonarka - 24.06, godz. 15:30
Za 4 dni:
KONFERENCJA ANTYDOPINGOWA WARSZAWA
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »