Ultradźwięki


Ultradźwięki
2016-10-30
Czym są ultradźwięki, do czego służą i gdzie się ich używa.

Czym są ultradźwięki ?

Z rozpędu jeszcze kilka słów o ultradźwiękach i ich zastosowaniu ale zastosowaniu w zabiegach leczniczych a nie w kosmetyce - chociaż i tam się również ich używa.

Ultradźwięki w fizykoterapii i kosmetyce.


Ultradźwięki to coś nowego stosowanego w walce z bólem powstałym przy licznych zwyrodnieniach, nerwobólach mięśni, przykurczach mięśni, ostrogach i stanach zapalnych stawów. Ultradźwięki stosowane w zabiegach fizykoterapeutycznych to drgania mechaniczne o częstotliwości przekraczającej granicę naszego słuchu czyli powyżej 20 kHz. Powstała fala ultradźwiękowa odziaływuje na nasze tkanki na kilka sposobów. Są to tzw. mikromasaż tkanek, efekt cieplny i fizykochemiczny. Mimo, iż nie słyszymy i właściwie nie czujemy, że jesteśmy poddawani oddziaływaniu fali ultradźwiękowej to nasz organizm przechodzi prawdziwą rekonwalescencję.

Kiedy zdecydować się na ultradźwięki?

Na ultradźwięki warto się wybrać gdy mamy bóle i nerwobóle mięśni, zapalenie stawów kręgosłupa, zwyrodnienia stawów rąk i stóp, rwę kulszową, przykurcze mięśni, ostrogi piętowe, bóle fantomowe po amputacjach kończyn czy chociażby świeże blizny.

Ultradźwięki w rehabilitacji odgrywają znaczącą rolę. Powodują, że zmniejsza się napięcie mięśni i poprawia proces utleniania. Poza tym pomagają uporać się z bólem i działają przeciwzapalnie.
Dzięki temu, że wnikają do organizmu rozszerzają naczynia krwionośne i poprawiają pracę układu krążenia. Polepszają też przepuszczalność błon komórkowych, dzięki czemu substancje czynne leków są lepiej przyswajane. Warto również wiedzieć, że ultradźwięki są bardzo wskazane w przyspieszeniu gojenia ran.

Musimy zdawać sobie sprawę, że mimo iż zabiegi z użyciem ultradźwięków pomagają, przynosząc ulgę w bólu, to warto wiedzieć, że nie zawsze można się zdecydować na tą metodę terapii.

Zabiegów z użyciem ultradźwięków nie poleca się przy choróbach nowotworowych i stanach po operacyjnym usunięciu zmian rozrostowych, skazach krwotocznych, niewydolności ze strony układu sercowo-naczyniowego (niewydolność krążenia, aburzenia rytmu serca), osobom posiadającym rozrusznik serca czy będącym w ciąży. Nie zaleca się również w przypadku zaburzeń krążenia obwodowego oraz zaburzeń krzepnięcia krwi, zakrzepowo-zarostowych zapaleń żył jak również żylaków, ostrych stanów zapalnych i wysokich gorączek, zmian skórnych, chorób zakaźnych, niecałkowitego zrostu kostnego (ze względu na ryzyko uszkodzenia powstałego zrostu). Nie zaleca się również stosowania na okolice nasad kości długich u dzieci (możliwe uszkodzenie chrząstki wzrostowej), obecności w tkankach wszczepionych elementów metalowych, ciężkiego stanu ogólnego i wyniszczenia organizmu, stanów po terapii rentgenowskiej,Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj : ultradźwięki Kielce

Nadesłał:

Studio Kosmetyki i Modelowania Sylwetki
http://studiokosmetyki.org

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl