Motoryzacja » Samochody

Volvo XC40 jesienią tego roku

Volvo XC40 jesienią tego roku
Zobacz więcej zdjęć »
Volvo potwierdziło, że zupełnie nowy kompaktowy crossover XC40 zadebiutuje jesienią 2017 roku. Samochód będzie pierwszym z odświeżonej serii 40.


Stylistycznie Volvo XC40 będzie nawiązywać do koncepcyjnego modelu 40.1 zaprezentowanego w 2016 roku. Oznacza to nawiązania do flagowej serii 90, ale też bardziej odważny i młodzieżowy wygląd, dzięki któremu kompaktowy SUV wyróżni się na ulicy.

Volvo XC40 będzie pierwszym modelem szwedzkiej marki na nowej platformie CMA stworzonej dla samochodów kompaktowych. Opiera się ona na stosowanej w serii 90 architeturze SPA, ale została dostosowana do potrzeb mniejszych modeli. W przyszłości na tej samej bazie powstanie tez nowe S40 i prawdopodobnie V40.

Wśród silników znajdą się jednostki 3- i 4-cylindrowe wspomagane turbinami. Podobnie jak w przypadku największych Volvo, również w XC40 pojawi się wersja hybrydowa. Będzie się ona składać 3-cilindrowego silnika spalinowego o pojemności 1,5 l wyposażonego w turbosprężark, jednostki elektrycznej i 7-biegowej skrzyni dwusprzęgłowej.

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JK PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
KONFERENCJA ANTYDOPINGOWA WARSZAWA
Magdalena Witkiewicz i Alek Rogoziński z wizytą w Empik Bonarka, 23.06, godz. 16:00
prezent dla Taty - warsztaty
Za 1 dzień:
4Dreamers w Empik Bonarka - 24.06, godz. 15:30
Za 4 dni:
KONFERENCJA ANTYDOPINGOWA WARSZAWA
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »