Firma » Biznes

Z powodzeniem w przyszłość – Witex w rękach Windmöller Gruppe!

Z powodzeniem w przyszłość – Witex w rękach Windmöller Gruppe!
Zobacz więcej zdjęć »
Przejęcie z początkiem 2012 roku przez pierwotnych właścicieli - rodzinę Windmöller firmy Witex Flooring Products GmbH, pochodzącego z Augustdorf producenta podłóg laminowanych, spowodowało przeprowadzenie reorganizacji w strukturach firmy Windmöller.

Od 1 stycznia 2013 r. dwie spółki Witex Flooring Products GmbH oraz Windmöller Flooring GmbH, pozostające pod jedną marką Windmöller Holding, będą odpowiedzialne za działalność gospodarczą w siedzibie w Augustdorf.

W przedsiębiorstwie produkcyjnym Windmöller, połączone zostaną działy Produkcji, Zakupów, Logistyki oraz Badań i Rozwoju w jeden dział paneli podłogowych. Za Dział Sprzedaży oraz Dział Techniki Zastosowań będzie odpowiedzialna spółka (dystrybucyjna) Windmöller Vertriebsgesellschaft, a w przyszłości obie istniejące marki, Windmöller Flooring oraz Witex, będą występować pod jedną nazwą: „Windmöller – Die Bodenmarke”.

Rodzinne przedsiębiorstwo Windmöller przywiązuje dużą uwagę do niezawodności, innowacji oraz społecznej odpowiedzialności. „Będziemy optymalizować wydajność produkcji, realizować synergię w Działach Zakupów, Logistyki oraz Sprzedaży, aby osiągać sukcesy w przyszłości i tym samym zapewnić miejsca pracy w Augustdorf.” – mówi Matthias Windmöller, CEO.

Windmöller-Holding GmbH jest samodzielnie odpowiedzialny we wszystkich przynależących do firmy przedsiębiorstwach za serwis Działów: Informatycznego, Finansów, Zakupów, Marketingu oraz Działu Personalnego.
Z pomocą ponad 340 pracowników Windmöller-Holding zaplanował na rok 2012 osiągnięcie obrotu w wysokości ok. 130 mln Euro.

Do spółki Windmöller-Holding, oprócz rozwijającej się na całym świecie branży wysokogatunkowych podłóg laminowanych, nowatorskich oraz ekologicznych pokryć podłogowych PURline, należą również 3 inne przedsiębiorstwa. Windmöller Polymer Technologie GmbH z siedzibą w Detmold jest producentem elastycznych paneli podłogowych na bazie surowców odnawialnych, a także liderem w branży materiałów wyciszających ze sprzedażą około 20 mln m2 w roku (systemy akustyczne do pomieszczeń np. do podłóg oraz drzwi systemowych). Windmöller Holzwerkstoffe GmbH (Zakładu Przemysłu Drzewnego Windmöller GmbH) z siedzibą w Bad Oeynhausen są jednym z największych zakładów stolarskich w przemyśle przetwórczym w okręgu OWL. Firma Windmöller Fertigteile GmbH (Przedsiębiorstwo Wyrobów Gotowych Windmöller GmbH) z siedzibą w Löhne, produkuje z kolei gotowe części i akcesoria dla branży meblowej i kuchennej w całej Europie.

WITEX to firma z ponad 30-letnim doświadczeniem w produkcji wysokogatunkowych podłóg. O jej niewątpliwym wkładzie w rozwój tej dziedziny przemysłu świadczy m.in. fakt, iż należy do grona współwynalazców podłogi laminowanej.  Dzięki dostosowaniu usług do potrzeb Klientów i partnerskiej współpracy handlowej WITEX cieszy się dużym uznaniem wśród odbiorców na całym świecie.
Producent:
WITEX Polska Spółka z o.o.
ul. Mińska 38, 54-610 Wrocław
http://www.witex.com

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

flypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowejPublikuj artykuły i zarabiaj z CentrumPR.
Dziennikarstwo obywatelskie


Piszesz artykuły? CentrumPR to serwis stworzony również dla dziennikarzy obywatelskich. Błyskawiczna publikacja, wysokie miejsca w Google to zalety których może nam pozazdrościć konkurencja.
Dziennikarstwo obywatelskie
porównanie serwisów


Kalendarium

Dziś:
Warsztaty z Reksiem - godz. 12:00, Empik Bonarka, Kraków
Opowieści na dobranoc... - warsztaty dla dzieci. godz. 16:00, Empik Bonarka, Kraków
Warsztaty z Reksiem - godz. 12:00, Empik Bonarka, Kraków, ul. Kamieńskiego 11
Tappi i przyjaciele - Ekspedycja w Wielkie Nieznane – warsztaty z Marcinem Mortką
OPERACJA - KODOWANIE - SZYFROWANIE - warsztaty detektywistyczne
Warsztaty "Wiosenne ozdoby", Empik Posnania, 17.03, 13:00-15:00
Za 2 dni:
Spotkanie autorskie,Przemysław "Vegenerat" Ignaszewski, Poznań,Empik Plac Wolności,19.03,18:00
Za 3 dni:
AlienGuard Roadshow 2018: Bakotech zaprasza do Gdańska, Warszawy, Wrocławia i Krakowa
Za 10 dni:
Spotkanie autorskie,Kuba Wojtaszczyk, Poznań,Empik Plac Wolności,27.03,18:00
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »