Kultura, sztuka » Kultura

"Zwierz w łóżku" – nowość Wydawnictwa Literackiego

"Zwierz w łóżku" – nowość Wydawnictwa Literackiego
Zobacz więcej zdjęć »
Ludzie w swych zachowaniach często przypominają zwierzęta, a zwierzęta ludzi – to wniosek z nowej książki Doroty Sumińskiej „Zwierz w łóżku”.

Czy to się komuś podoba, czy nie, ludzie w swych zachowaniach często przypominają zwierzęta, a zwierzęta ludzi – to wniosek z nowej książki Doroty Sumińskiej „Zwierz w łóżku”, opublikowanej przez Wydawnictwo Literackie. Autorka, która potrafi zajmująco pisać i mówić o zwierzętach, tym razem udziela odpowiedzi na kilka istotnych pytań z punktu relacji damsko-męskich. Np.: Czego możemy się dowiedzieć o sobie, podpatrując zaloty koguta, słonia czy pawia? Jak bardzo kobieta i mężczyzna są podobni w swoich zwyczajach godowych do zwierząt? Dlaczego należy uważać na misiowatych mężczyzn i unikać kobiet – modliszek?

„Zwierz w łóżku” (a także przy stole i w samochodzie) to zabawne i jakże pouczające historie prosto z życia, których równoprawnymi bohaterami są zwierzęta i ludzie. Pisząc o psach, kotach, gekonach, niedźwiedziach, a nawet szczurach Sumińska bez trudu znajduje analogie do zachowań ludzkich. Nas najbardziej wzruszyła historia o krukach – polecamy. 

Dorota Sumińska (ur. 1957) jest doktorem weterynarii z wieloletnią praktyką, psychologiem zwierzęcy z zamiłowania. Od kilku lat prowadzi popularne radiowe i telewizyjne programy o zwierzętach (m.in. w TVP1 „Zwierzowiec” – program będący kontynuacją „Zwierzyńca” oraz „Zwierzenia na cztery łapy” w I programie Polskiego Radia). Autorka poradników i książek o zwierzętach, m.in.: „Co warto wiedzieć o psie”, „Szczęśliwy pies”, „Do serca przytul psa”, „Trudne tematy” oraz bestsellerowej „Autobiografii na czterech łapach”

SalonKulturalny.pl






Nadesłał:

puella

Wasze komentarze (0):

Dodaj Komentarz »

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy

System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

zarejestruj się | zaloguj
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej

Piszesz artykuły? CentrumPR to serwis stworzony również dla dziennikarzy obywatelskich. Błyskawiczna publikacja, wysokie miejsca w Google to zalety których może nam pozazdrościć konkurencja.
Zapraszamy do współpracy!

Dziennikarstwo obywatelskie - porównanie serwisów
Dziennikarstwo obywatelskie - porównanie serwisów


Dołącz do nas na Facebooku

Reklama







Kalendarium

Za 6 dni:
Nowy Amfiteatr
Za 7 dni:
7. Festiwal "Świeto Ogrodów" 2012 Kraków - Małopolska
Za 22 dni:
16 czerwca 2012 - seminarium "Problemy skórne a zespół nieszczelności jelita (LGS)"
Seminarium "Problemy skórne a zespół nieszczelnosci jelita (LGS)"
dodaj wydarzenie »

Najczęściej czytane artykuły

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »