Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Żacy do pracy. Bonarka pyta studentów o źródła zarobkowania

Żacy do pracy. Bonarka pyta studentów o źródła zarobkowania
Zobacz więcej zdjęć »
W kolejnej odsłonie projektu „Albośmy to jacy tacy. Trendy i tradycje”, krakowska Bonarka przyjrzała się zaradności studentów. Współczesnych żaków zapytała, jak dorabiają sobie podczas studiów. Historyka o życie studenckie przed wiekami.

Według statystyk, w Krakowie na 23 uczelniach studiuje około 180 tysięcy żaków. Z tego ponad 43 tysiące to studenci niestacjonarni*. To zarazem całkiem liczne grono potencjalnych pracowników, również dorywczych.

Jak pogodzić pracę z nauką? Kto, jak, gdzie i dlaczego pracuje? Autorzy sondy pytali o sposoby zarabiania na życie studenckie w Krakowie między innymi w sklepach i punktach usługowych na terenie Bonarki.
Z 250 sklepami różnych branż i handlem wielkopowierzchniowym, centrum to jest miejscem pracy dla tysięcy osób. Także studentów.

Jak się bowiem okazuje, pracownicy centrów handlowych to w większości bezdzietne osoby do 30. roku życia, a przy tym co trzecia kontynuuje naukę: wynika z badania zrealizowanego na zlecenie Polskiej Rady Centrów Handlowych**.

Najciekawsze wypowiedzi studentów prezentuje materiał dostępny m.in. na oficjalnym profilu Facebookowym Bonarki (https://www.facebook.com/BonarkaCityCenter).

Można z niego również dowiedzieć się, z czego kiedyś utrzymywali się żacy na studiach? Ciekawie mówi o tym prof. dr hab. Krzysztof Stopka, dyrektor Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius.

Albośmy to jacy tacy" to niekomercyjny projekt Bonarki, w ramach którego śledzi stosunek do tradycji oraz współczesne trendy w sferze obyczajowości Krakowa i Małopolski. Zaprasza do niego ekspertów różnych dyscyplin, m.in. socjologów, kulturoznawców i trendwatcherów. Stałym elementem projektu są uliczne sondy.

ŹRÓDŁA DANYCH:

* Raport o stanie miasta Krakowa 2015. Rozdz. VII. Szkolnictwo  wyższe, nauka i postęp technologiczny. UM w Krakowie.

** Badanie Kantar Millward Brown dla Polskiej Rady Centrów Handlowych (PRCH). Wrzesień 2017BONARKA CITY CENTER

Bonarka City Center to wielofunkcyjne centrum miejskie, powstałe na obszarze około 19 ha poprzemysłowych terenów dawnych zakładów chemicznych w krakowskiej dzielnicy Podgórze. Na obszarze ponad 92  tys. m2 powierzchni użytkowej znajduje się 230 punktów handlowo-usługowych i restauracji w tym: Auchan, Leroy Merlin, Media Expert oraz Kino Cinema City, jeden z największych multipleksów kinowych w Polsce. Na Klientów Centrum czeka bezpłatny parking na 3200 samochodów. Ponadto, na terenie Bonarka City Center znajduje się jeden z pierwszych na świecie ośrodków edukacyjno-wychowawczych w centrum handlowym: „Siemacha Spot" o powierzchni całkowitej 700 m2. W jego skład wchodzą m.in.: wielofunkcyjne sale edukacyjne, muzyczne, multimedialne oraz pokój konferencyjny. Obiekt został wybudowany przez TriGranit Corporation, który obecnie jest jego zarządcą.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

bezstronny22

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »