Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Bunt dwulatka – na czym polega?

Bunt dwulatka – na czym polega?
Zobacz więcej zdjęć »
Każdy z nas doskonale wie jak nieznośne potrafią być małe dzieci. Wówczas nierzadko myślimy, że są one źle wychowane, co nie jest do końca prawdą. Otóż dzieci w wieku około dwóch lat przeżywają pierwszy w swoim życiu okres buntu.

Bunt dwulatka – co to jest?

Bunt dwulatka to nic innego jak zespół zachowań dziecka, który – zasadniczo – występuje u dzieci w wieku pomiędzy 18 a 26 miesiącem życia. Polega on na tym, iż dziecko z różnych względów nie chce podporządkowywać się woli i poleceniom swoich rodziców. Wynika to z faktu, iż nie wszystkie prośby rodziców są zgodne z życzeniem dziecka.

Jakie są objawy buntu dwulatka?

Bunt 2latka posiada wiele charakterystycznych objawów. Wszystkie one polegają na różnego rodzaju zachowaniach. Mianowicie, w sytuacjach, które są niepożądane przez dziecko nadużywa ono słowa „nie” oraz „daj”, reaguje ono w sposób niekontrolowany na wszelkiego rodzaju zakazy, problemy związane z jedzeniem (brak apetytu, wypluwanie lub rozrzucanie pokarmu), niszczenie rozmaitych przedmiotów (na przykład zabawek), czy też bycie w konflikcie z rodzicami.

Czy bunt dwulatka to normalne zjawisko?

Z całą pewnością bunt dwulatka nie jest pożądanym przez rodziców zjawiskiem i może on poważnie niepokoić. Nagle bowiem okazuje się, że ich ukochane dziecko potrafi być niegrzeczne i nie słuchać wydawanych mu poleceń. Jednakże zdaniem specjalistów, bunt dwulatka to normalne w rozwoju dziecka zjawisko. Psychologowie podkreślają, że najlepiej jest przeczekać ten etap rozwoju, zachowując przy tym swego rodzaju równowagę pomiędzy uczuciem miłości a odczuciem wolności dziecka. Nie należy tym samym wydawać dziecku jedynie poleceń i stosować kategorycznych nakazów. Może to bowiem odnieść odwrotny skutek niż ten, który rodzice zamierzają osiągnąć.

Jak wychować dwulatka

Bunt dwulatka to normalny okres w rozwoju każdego dziecka. Warto mieć tego świadomość mając małe dziecko. Pozwoli nam ona lepiej się do niego przygotować oraz łatwiej przez niego przejść, co z całą pewnością będzie korzystne zarówno dla rodziców, jak i dla dziecka.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

fenrill

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 10 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »