Dom » Budownictwo

Dysperbit na jesień

Dysperbit na jesień
Zobacz więcej zdjęć »
Ekologiczna masa asfaltowa DYSPERBIT z Izolacji Jarocin to papa w płynie. Łatwo ją stosować, a przy prawidłowym ułożeniu zapewnia dobrą izolację. Dysperbit świetnie nadaje się do jesiennych prac konserwacyjnych czy renowacji.

Ta ekologiczna masa asfaltowa to optymalne rozwiązanie do samodzielnej konserwacji, gruntowania dachów, ale również czy izolacji pomieszczeń mokrych, takich jak łazienki czy pralnie. Dysperbit to wodna dyspersja asfaltów i kauczuków syntetycznych w postaci gęstopłynnej masy koloru brunatnego. Sprzedawana jest w postaci masy gotowej po wymieszaniu do natychmiastowego stosowania. Nie wymaga podgrzewania –stosuje się ją na zimno. Masę nakłada się ręcznie za pomocą pędzla lub pacy warstwami o grubości 1 mm. W newralgicznych punktach np. w narożnikach możemy wzmocnić izolację wyprasowując „na świeżo” w warstwę DYSPERBITU pasy z welonu szklanego lub siatki, które pokrywamy kolejną warstwą masy. Dysperbit można stosować samodzielnie – bez udziału fachowców.

Jego najpopularniejsze zastosowania to:

  • renowacja i konserwacja asfaltowych pokryć dachowych,
  • bezspoinowe pokrycia dachowe na podkładzie z jednej warstwy papy,
  • bezspoinowe powłoki dachowe – laminaty, z zastosowaniem wkładek wzmacniających,
  • pionowe i poziome izolacje przeciwwilgociowe fundamentów, ścian i innych części budynku,
  • izolacje łazienek, pralni itp.
  • wykonywanie powłok ochronnych antykorozyjnych na elementach konstrukcji stalowych,
  • gruntowanie podłoża po rozcieńczeniu wodą w stosunku 1:1.

DYSPERBIT po zwulkanizowaniu tworzy na ścianie jednorodną, elastyczną powłokę o gumopodobnych właściwościach, odporną na długotrwałe działanie wody. Charakteryzuje się ona bardzo dobrą przyczepnością do wszelkich podłoży budowlanych w tym: ceramiki, gazobetonu, tynków, jak również do metalu oraz elastycznością w szerokim zakresie temperatur od –300C do + 1000C. DYSPERBIT w odróżnieniu od zwykłych mas asfaltowych jest wyrobem ekologicznym, nie zawierającym lotnych, łatwopalnych rozpuszczalników organicznych, dzięki czemu jest praktycznie bezwonny, jak również, co jest szczególnie istotne, nie powoduje destrukcji styropianu, który często stanowi izolację termiczną podłóg w uszczelnianych pomieszczeniach. Przy jego układaniu nie ma też zagrożenia pożarowego, bo przy jego produkcji nie stosuje się lotnych rozpuszczalników. Dysperbit to papa w płynie, łatwiejszy w zastosowaniu, przy prawidłowym ułożeniu zapewniająca dobrą izolację.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

serwis internetowy o izolacjach
http://izolacja-jarocin.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Dziś:
Dolomiti Paganella Bike – www.dolomitipaganellabike.com/en
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »