Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

EFR Care for Children - wiedzieć jak pomóc

EFR Care for Children - wiedzieć jak pomóc
Zobacz więcej zdjęć »
Dzieci aktywnie poznają otaczający je świat. Przy ogromnej ciekawości i niespożytych pokładach energii otarcia czy siniaki małych odkrywców są dla ich rodziców codziennością. Jak jednak zareagować, gdy upadek nie wygląda na zwykłe potknięcie, a dziecko płacze bardziej niż zwykle?

Umiejętnie udzielona pomoc może uratować życie. Jak jej udzielić dowiesz się na kursie pierwszej pomocy EFR Care For Children. Okoliczność, w której trzeźwa ocena sytuacji i umiejętność udzielenia pierwszej pomocy okazują się niezbędne może przydarzyć się w każdej chwili. Postawmy się w sytuacji przechodnia, który w piękny słoneczny dzień, spaceruje po parku z bliskimi. Rodzinną sielankę przerywa głośny płacz dziecka dobiegający z pobliskiego placu zabaw. W kierunku dziecka, które najpewniej zsunęło się z huśtawki biegnie przerażona mama. Coś się musiało stać…

Każdy z nas w swoim życiu spotkał się z elementami pierwszej pomocy. Powinniśmy więc podejść i zaoferować pomoc. W takich przypadkach u wielu osób pojawia się jednak wątpliwość, czy będą potrafili udzielić jej właściwie? Oglądają się dookoła licząc na to, że może ktoś inny podejdzie do płaczącego dziecka, pierwszy podejmie działanie. Co jednak stanie się w momencie, gdy w tłumie spacerowiczów nie znajdzie się żadna osoba, która zdecyduje się podbiec jako pierwsza…

Mając za sobą kurs pierwszej pomocy dzieciom i niemowlętom EFR Care for Children nie mamy obaw, bo wiemy jak pomóc. Zaczynamy od zdiagnozowania sytuacji, by ocenić co się stało. Podchodząc do płaczącego malca delikatnie odsuwamy przestraszoną całą sytuacją mamę dziecka proponując pomoc. Przystępując do oceny stanu poszkodowanego dziecka jednocześnie uspokajamy mamę, która utula malca, zgodnie z naszymi instrukcjami i ułatwia nam udzielanie mu pomocy. W większości przypadków okaże się, że dziecko nie odniosło poważnych obrażeń. Może tylko mocno się potłukło, lub złamało rękę, ale jego życiu nie grozi żadne niebezpieczeństwo. Nasza interwencja zakończy się wezwaniem karetki, która wraz z mamą zabierze malucha na badanie, podczas gdy my będziemy mogli wrócić do rodziny i kontynuować wspólny spacer.
Przyglądając się dwóm finałom tej hipotetycznej sytuacji zastanówmy się, w której z nich chcielibyśmy się znaleźć - zarówno jako świadek zdarzenia, jak również matka, czy ojciec poszkodowanego dziecka? Większość z nas udzieli zapewne podobnej odpowiedzi - chcemy wiedzieć jak udzielić pomocy dziecku, i mieć pewność, że ludzie, którym powierzamy opiekę nad naszą pociechą, również wiedzą jak to zrobić. W zdobyciu tej umiejętności pomocne okazują się cenione na całym świecie kursy pierwszej pomocy przedlekarskiej EFR Care for Children. Szkolenia prowadzone w oparciu o multimedialne materiały edukacyjne i ćwiczenia z instruktorem pokazują, jak właściwie oceniać sytuację wypadku oraz udzielać pierwszej pomocy. Podczas kursu EFR Care for Children przekazywane są informacje, które mogą uratować życie.

Informacje i zapisy na kurs EFR Care for Children:
Jarosław Woch, instruktor EFR CFC
tel. 602 42 78 51
mail: jaroslaw.woch@divingpoland.com

EFR Care for Children: informacje o kursie
EFR Care for Children to ceniony na całym świecie kurs pierwszej pomocy przedlekarskiej organizowany przez Emergency First Response – działające od 36 lat stowarzyszenie zrzeszające ponad 31 tys. instruktorów na całym świecie. Program trzyetapowego szkolenia - podczas którego uczestnicy dowiadują się jak ocenić sytuację wypadku i właściwie udzielić pomocy - został zatwierdzony przez ILCOR (Międzynarodowa Rada Resuscytacji). Kurs dostępny jest dla wszystkich chętnych, a dzięki temu, że prowadzony jest w oparciu o materiały multimedialne, pewne jego elementy można przenieść z sali wykładowej do domu. Osoby, które ukończą kurs otrzymują ważny przez 24 miesiące certyfikat Emergency First Response.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »