Społeczeństwo » Społeczeństwo

EKO-OKNA zagrały z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

EKO-OKNA zagrały z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy
Zobacz więcej zdjęć »
Ponad 6 tys. zł- tyle w ramach 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrali pracownicy firmy EKO-OKNA S.A. Suma trafiła do łącznej puli raciborskiego sztabu, która na chwilę obecną wynosi blisko 108 tys. zł.

Rekordowa kwota jeszcze wzrośnie, bo liczenie napływających datków potrwa do 21 stycznia.

Od 2 do 13 stycznia na terenie firmy EKO-OKNA S.A. odbywała się kwesta na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Inicjatorem akcji był Michał Miczek, pracownik Spółki, który z Orkiestrą gra od wielu lat. - W ubiegłym roku wraz z kolegą wystawiliśmy na aukcję wyjazd na wspinaczkę górską w Alpy. W tym roku, miałem nieco więcej czasu i wielu chętnych do pomocy, więc postanowiłem rozszerzyć akcję, o zbiórkę na terenie zakładu oraz pozyskanie ciekawych gadżetów na licytacje – mówi Michał Miczek, pracownik EKO-OKIEN, wolontariusz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Raciborzu. 

Na terenie kornickiego zakładu ulokowane były 4 puszki, które pomieściły 5,5 kg gotówki. Zebrano łącznie 1700 zł i 10 euro. Dodatkowo Michał wraz z kolegą Piotrem Gucikiem kwestowali podczas finału. Panom dzielnie kroku dotrzymywały dzieci – córka Michała Karolina oraz Oliwia i Kuba- dzieci Piotra. Wspólnie grupa zebrała 2100 zł do puszek. 

Aukcje WOŚP również mocno wsparła grupa pracowników firmy EKO-OKNA S.A. Biegacze z EKO-OKNA RUNNERS przekazali 13 nowych męskich i damskich koszulek technicznych „Pit Bull West Coast ® Runmageddon 2017”, męski bezrękawnik techniczny oraz 7 limitowanych miśków przytulanek z logiem kornickiej Spółki, które okazały się prawdziwym hitem wśród licytujących gadżety WOŚP. Za same maskotki do puli Orkiestry trafiło 1 tys. zł. Natomiast z koszulek 625 zł. Pracownicy EKO-OKIEN chętnie też brali udział w licytacjach. Wylicytowano gadżety za łączną kwotę – 4 208 zł. 

Warto przypomnieć, że 14 stycznia, od samego rana na ulicach Raciborza kwestowało 120 wolontariuszy, towarzyszył im Sebastian Wątroba, aktor znany z seriali paradokumentalnych ( m.in. W11 Wydział Śledczy czy Komisariat). Zebrano rekordową kwotę blisko 108 tys zł. Raciborski finał WOŚP wsparł Zespół Taneczny SKAZA, organizując galę tańca na bis. Do akcji chętnie przyłączyli się także: Ochotnicza Straż Pożarna Racibórz prezentując sprzęt strażacki i pokazy ratownictwa technicznego, Raciborski Klub OFF-ROAD SRC 4x4, Jednostka Strzelecka 3054 Racibórz. Na Rynku odbyły się także pokazy walk wojów ze Stowarzyszenia Drengowie Znad Górnej Odry. Dawid Łomnicki i Grupa Street Workout Racibórz zaprosiła wszystkich twardzieli na wielkie morsowanie. Zmarzniętych częstowano pyszną, wojskową grochówką. Animatorki Crazy Club malowały dzieciom serduszka na policzkach. 26. finał WOŚP w Raciborzu zakończył energetyczny pokaz grupy Labareda Fireshow. 

***
Autor tekstu: Justyna Korzeniak / Adventure Media
Zdjęcia: Źródło https://www.facebook.com/wosp.raciborz/?hc_ref=ARRhnKvSkTo1taViTdQFxl5XwjBz0BhTHnYRB2nIakM7zvlNjFHBYos6t7XBwqQFeOk oraz archiwum Michał Miczek

 ***

EKO-OKNA S.A. to międzynarodowy producent stolarki okiennej i drzwiowej z PVC, drewna i aluminium. Na rynku od 1998 roku. Produkcja odbywa się w czterech halach, wyposażonych w najnowocześniejsze, w pełni zautomatyzowane linie produkcyjne. Proces produkcyjny wspierany jest przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę pracowniczą. Firma stawia na rozwój i innowacje. EKO -OKNA jako pierwsi w Europie wprowadziły do masowej sprzedaży okna wykonane w technologii kształtowego zgrzewania profili V-Perfect. Firma oferuje kilkadziesiąt różnych systemów okiennych i drzwiowych. Produkuje także systemy przesuwne, rolety, bramy segmentowe czy moskitiery. Wszystko najwyższej jakości, gdyż korzysta z wysokiej klasy materiałów pochodzących od wiodących, europejskich dostawców. Zakład daje gwarancję bezpieczeństwa i trwałości swoich produktów. Działa w oparciu o systemy zarządzania jakością ISO 9001. Posiada też Certyfikat CE. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Adventure Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »