Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Firma Ponetex wspiera studentów WSL

Firma Ponetex wspiera studentów WSL
Zobacz więcej zdjęć »
Praktyki studenckie, współsponsorowanie imprez logistycznych i konferencji oraz pomoc w dostarczaniu materiałów dydaktycznych dla nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce

- to tylko niektóre założenia porozumienia, jakie Wyższa Szkoła Logistyki nawiązała z wielkopolską firmą Ponetex Logistics.


- Wiemy jak ważny w dzisiejszych czasach jest dyplom wyższej uczelni, jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, że równie istotne jest doświadczenie zawodowe zdobyte już podczas studiów. Pytanie o praktykę jest jednym z najczęściej pojawiających się w czasie rozmowy kwalifikacyjnej. Pracodawcy szukają ludzi wykształconych, ale posiadających odpowiednią wiedzę praktyczną potrzebną do zajęcia danego stanowiska - twierdzi Agnieszka Frączek, Product Manager firmy Ponetex Logistics. - Z tego względu Ponetex Logistics postanowił zaangażować swoje siły we współpracę z Wyższą Szkołą Logistyki. Chętni studenci z WSL będą mogli odbyć praktyki w Ponetex Logistics poznając dzięki temu tajniki funkcjonowania dużej firmy logistycznej - dodaje.

Jednak współpraca firmy z WSL, to także udział specjalistów z Ponetex w programie „Logmeeting - spotkania i warsztaty w Wyższej Szkole Logistyki", wycieczki studentów do siedziby firmy, współsponsorowanie imprez logistycznych, konferencji studenckich oraz innych przedsięwzięć (np. sportowych) organizowanych przez uczelni.

- Będziemy również dostarczać materiały dydaktyczne dla nauczycieli szkół ponadgimnacjalnych kształcących w zawodach „technik logistyk" i „technik spedytor" współpracujących z WSL, obrazujące procesy zachodzące w takich firmach jak nasza - mówi Agnieszka Frączek.

Firma Ponetex Logistics należy do Klubu Partnerów Wyższej Szkoły Logistyki, zrzeszającego największe firmy logistyczne, produkcyjne, handlowe i informatyczne. Dzięki tej współpracy studenci odbywają praktyki w nowoczesnych doskonale zorganizowanych firmach oraz nawiązują w nich pierwsze kontakty zawodowe. Dzięki gościnnym wykładom menedżerów gospodarki uczelnia zyskuje pomoc w organizacji ciekawych zajęć dydaktycznych, przybliżających realia działalności gospodarczej. Partnerzy WSL korzystają z kolei z możliwości realizacji dla nich prac badawczych z udziałem pracowników uczelni i studentów.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

kmatysik

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »