Kobieta, zdrowie, uroda » Uroda

Jak schudnąć nie stosując diety

Jak schudnąć nie stosując diety
Zobacz więcej zdjęć »
Przestań liczyć kalorie, zacznij mantrować "om" - to pomoże zrzucić zbędne kilogramy na dobre, wynika z badań opublikowanych w magazynie „Preventive Medicine".

Jeśli pierwszą rzeczą, jaką robisz, gdy odczuwasz niepokój, jest sięgnięcie po ciastko czy inną przekąskę, stres i przybieranie na wadze mogą utworzyć błędne koło znane wielu osobom będącym na diecie. Naukowcy z University of Otago w Nowej Zelandii odkryli, jak przerwać ten "zaklęty krąg".Na początku trwającego dwa lata badania uczeni podzielili 225 otyłych kobiet,u których prawdopodobieństwo dalszego przybierania na wadze było wysokie, na trzy grupy. Uczestniczki z pierwszej grupy odżywiały się zdrowo i wykonywały ćwiczenia, druga grupa regularnie otrzymywała porady w sprawie żywienia, które pozwala utrzymać odpowiednią wagę, trzecia grupa zaś uczyła się technik relaksacyjnych, m. in. medytacji i jogi.

Kobietom ze wszystkich grup udało się powstrzymać niepokojąco rosnącą wagę, ale uczestniczki należące do trzeciej grupy uzyskały najlepsze rezutaty. U tych pań w końcowym okresie testów zauważono największą poprawę kondycji psychicznej i zdrowotnej oraz - co nie było bezpośrednim celem badań - kilkukilogramową utratę wagi.

„Staraliśmy się dać im narzędzia, dzięki którym mogły pokonać negatywne myśli, nastawienie i emocje i zachęcić je do odkrycia radości z jedzenia jako naturalnej aktywności związanej z odczuciem łaknienia, a nie stresu", mówi doktor Caroline Horwath, współautorka badania.

Stres i negatywne emocje mogą są związane z przejadaniem się konsumpcją produktów o wysokiej zawartości tłuszczów i cukrów. „Dzięki nauce i praktykowaniu technik relaksacyjnych takich, jak: medytacja, rozluźnianie zespołów mięśni, oddychanie brzuszne, wizualizacja, kobiety łatwiej radzą sobie ze stresem i emocjami bez uciekania się do nadmiernej konsumpcji niezdrowych produktów", wyjaśnia doktor Horwath.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Poradnik zdrowia
http://poradnik-zdrowia.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »