Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Jak stomatolog usuwa kamień?

Jak stomatolog usuwa kamień?
Zobacz więcej zdjęć »
Usuwanie kamienia na zębach i usuwanie osadu to zabiegi profilaktyczne, których głównym zadaniem jest zapobieganie próchnicy oraz zmniejszenie ryzyka występowania różnorodnych chorób dziąseł czy przyzębia.

Skaling

 

Najpopularniejszym zabiegiem polegającym na usuwaniu kamienia nazębnego jest oczywiście skaling, który oferowany jest w każdym profesjonalnym gabinecie stomatologicznym. W chwili obecnej możemy wymienić dwa różne rodzaje skalingu. Pierwszym z nich jest skaling naddziąsłowy, który polega na usuwaniu kamienia nazębnego z powierzchni korony zęba. Obecnie jest to najczęściej stosowany rodzaj zabiegu, który wykonuje się profilaktycznie u wszystkich pacjentów. Niektóre gabinety stomatologiczne mogą oferować również skaling poddziąsłowy, który z kolei polega na dokładnym usunięciu kamienia nazębnego, który gromadzi się pod powierzchnią dziąseł.

 

Jak stomatolog usuwa kamień?

 

W dzisiejszych czasach stomatolodzy mogą usuwać kamień nazębny korzystając z wielu innych metod. W ostatnim czasie olbrzymią popularnością cieszą się między innymi zabiegi ultradźwiękowe, podczas których wykorzystywany jest specjalny skaler ultradźwiękowy. Istnieją również specjalne urządzenia, które umożliwiają usuwanie kamienia na zębach dźwiękowo za pomocą fal dźwiękowych z zakresu 6-8 kHz. Nowoczesne gabinety wyposażone są również w specjalistyczny skaler laserowy (jagowo-erbowy) dzięki którym można pozbyć się kamienia nazębnego bezbolesnymi zabiegami laserowymi – informuje stomatolog, który ma swój własny gabinet dentystyczny Opole jest miastem, w którym bez problemu umówicie się na wizytę w celu usunięcia kamienia.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Jarek Katalog

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Stomatolog Sosnowiec
Gabinet stomatologiczny Dentima w Sosnowcu prowadzony przez lek. dentystę Marię Rusek oferuje kompleksowe usługi stomatologiczne i dentystyczne.
dentysta-sosnowiec.pl

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »
Array ( [p_srv_id] => 3 [p_usr_id] => 116793 [p_type] => ARTICLE [p_accepted] => YES [p_status] => ENABLED [p_pkg_nr] => 1 [p_pkg_items] => 4 [p_ctg_ids] => )