Technologie » Internet

Kaspersky Lab informuje o wykryciu nowego robaka infekującego pliki audio

Kaspersky Lab, producent rozwiązań do ochrony danych, informuje o wykryciu szkodliwego programu infekującego pliki audio WMA. Celem tej infekcji jest zainstalowanie trojana, który umożliwia cyberprzestępcom kontrolowanie komputerów użytkowników.

Robak, który został nazwany Worm.Win32.GetCodec.a, zamienia pliki mp3 na format Windows Media Audio (WMA) (bez zmiany rozszerzenia .mp3) i dodaje do zmienionych plików znacznik z odsyłaczem do zainfekowanej strony internetowej. Znacznik ten jest aktywowany automatycznie podczas odtwarzania pliku. Szkodnik otwiera zainfekowaną stronę w przeglądarce Internet Explorer, na której użytkownik jest proszony o pobranie i zainstalowanie pliku, który według opisu powinien być kodekiem. Jeżeli użytkownik zgodzi się na zainstalowanie pliku, trojan znany jako Trojan-Proxy.Win32.Agent.arp zostanie pobrany na komputer, dając cyberprzestępcom kontrolę nad zaatakowaną maszyną PC.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

W przeciwieństwie do wcześniejszych trojanów, które wykorzystywały format WMA wyłącznie do maskowania swojej obecności w systemie (tj. zainfekowane obiekty nie były plikami muzycznymi), robak ten infekuje rzeczywiste pliki audio. Według analityków firmy Kaspersky Lab, jest to pierwszy taki przypadek. Prawdopodobieństwo skutecznego ataku jest większe, ponieważ większość użytkowników ma całkowite zaufanie do plików audio i nie łączy ich z potencjalnymi infekcjami. Należy zauważyć, że plik na fałszywej stronie internetowej jest cyfrowo podpisany przez Inter Technologies i jest identyfikowany przez www.usertrust.com, który wydał podpis cyfrowy, jako godny zaufania.

Natychmiast po wykryciu robaka Worm.Win32.GetCodec.a jego sygnatura została dodana do baz sygnatur zagrożeń wykorzystywanych w produktach Kaspersky Lab. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (3)

 • avatar
  2jz-design.com 2008-07-18 14:07:03

  Więc trzeba zakupić IS od naszego "tematodawcy" hihihi. W sumie to najlepszy jaki jest na rynku, albo nie mieć plików mp3 na hdd tylko na cd/dvd i wirus nic nie działa hehe :D Pzdr!

 • sp
  sp 2008-07-18 12:44:38

  To już sobie muzyki nie można posłuchać bez obawy że nam jakiś syf na kompa nie wejdzie

 • avatar
  2jz-design.com 2008-07-18 09:41:06

  O! Wiadomość ze źródła! Hmm. Bardzo ciekawy news. Trzeba będzie zainwestować w program Internet Security... Na razie mój xp działa bez zarzutu przez ponad rok, ale boję się sprawdzać co w "między czasie" mogłem złapać ;/


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »