Kobieta, zdrowie, uroda » Uroda

Kwas linolowy CLA pomoże w odchudzaniu

Kwas linolowy CLA pomoże w odchudzaniu
Zobacz więcej zdjęć »
Conjugated Linoleic Acid – Sprzężony kwas linolowy (CLA) jest substancją o działaniu wspomagającym pozbywanie się tkanki tłuszczowej - wpływa on hamująco na enzym umożliwiający przenikanie tłuszczu do komórek tłuszczowych, co prowadzi do ich powiększania się i w efekcie tycia.

O wyjątkowości CLA decyduje fakt, że dzięki niemu podczas odchudzania nie tracimy masy mięśniowej – a tak się dzieje podczas większości diet. CLA usprawnia przemianę materii – dlatego stosowanie go podczas diety nie tylko pozwala utrzymać efekt wypracowany podczas stosowania diety, ale nie powoduje także przybierania na wadze po powrocie do normalnych posiłków. CLA wpływa również pozytywnie na kształt sylwetki.

CLA wspomaga usuwanie tłuszczu z organizmu i ogranicza jego ponowne gromadzenie się. Dodatkowo utrzymuje prawidłową przemianę materii. W ten sposób nawet po zakończeniu diety nie grozi nam przytycie, nasz metabolizm wciąż będzie, pracował. Ważne jest jednak, aby podczas zażywania sprzężonego kwasu linolowego nie zapominać o ćwiczeniach. Połączenie działania CLA i regularnych ćwiczeń zaowocuje szybszym usuwaniem tkanki tłuszczowej, wzmocnieniem mięśni, a w rezultacie uzyskaniem wymarzonej figury.

Sprzężony kwas linolowy, zwany w skrócie CLA, odkrył 20 lat temu naukowiec z Uniwersytetu Wisconsin-Madison. Szukał on substancji rakotwórczych w hamburgerach, ale zamiast nich udało mu się wyodrębnić związek zmniejszający częstotliwość występowania raka u myszy. Są nadzieje, że CLA może stać się nową bronią w walce z rakiem. Na razie nie wiadomo jednak, czy i jak można będzie wykorzystać tę substancję do tego celu. Okazało się też, że CLA dobrze wpływa na układ immunologiczny - zwiększa odporność na wirusy, może tłumić reakcje alergiczne. CLA w obecnej chwili został przebadany w dziedzinie modelowania sylwetki.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Poradnik kulturystyczny - ciekawe artykuły
http://poradnikkulturysty.blox.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »