Motoryzacja » Moto Serwis

Łatwy rozruch silnika w niskich temperaturach

Łatwy rozruch silnika w niskich temperaturach
Zobacz więcej zdjęć »
Zbliża się zima - najcięższy w całym roku okres dla akumulatorów samochodowych. Black & Decker poleca urządzenie wspomagania rozruchu, które może okazać się niezbędne podczas srogich mrozów.

W bardzo niskich temperaturach akumulatory tracą swoje właściwości. Podczas silnych mrozów efektywność wysłużonych baterii spada niemalże do zera, ale także nowe akumulatory nie radzą sobie z rozruchem silnika. Dzieje się tak, ponieważ w warunkach zimowych spada temperatura elektrolitu i obniża się pojemność elektryczna akumulatora.

Black&Decker proponuje kierowcom przenośne urządzenie BDV030, dzięki któremu, niezależnie od temperatury, auto można uruchomić w ciągu kilku minut. BDV030 wspomaga rozruch samochodów oraz umożliwia ładowanie akcesoriów, takich jak telefon czy aparat fotograficzny. Rozrusznik BDV030 wyposażony jest w akumulator o pojemności 3 Ah i adapter (wtyczkę) 12 V, umożliwiający podłączenie go do gniazda zapalniczki samochodowej, przez które urządzenie doładowuje akumulator. Dzięki temu, użytkownik nie jest zmuszony do bezpośredniego podpinania urządzenia do baterii samochodu, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych prostowników.

BDV030 posiada wbudowane gniazdo 12V DC, które pozwala na ładowanie akcesoriów, typu telefon, kamera czy odtwarzacz mp3. To niezwykle przydatna funkcja, szczególnie podczas długich podróży, kiedy baterie przenośnych urządzeń rozładowują się w najmniej spodziewanym momencie. Urządzenie Black&Decker wyposażone jest także w zintegrowaną lampę diodową (LED), która idealnie sprawdza się podczas nocnych podróży, np. przy odczytywaniu mapy.

Niewielkie rozmiary urządzenia oraz wbudowany schowek na kable sprawiają, iż przechowywanie go w samochodzie nie stanowi żadnego problemu. Ładowanie rozrusznika z sieci 230 V trwa maksymalnie 15 godzin.

Urządzenie BDV030 przeznaczone jest do samochodów o pojemności silników do 2000 cm3. Można je kupić w renomowanych sklepach narzędziowych i marketach budowlanych na terenie całego kraju. Dostępne jest w cenie około 285 zł brutto.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »