Kultura, sztuka » Muzyka

Lech Wałęsa i Michael Lang gośćmi Przystanku Woodstock 2009

Lech Wałęsa i Michael Lang gośćmi Przystanku Woodstock 2009
Zobacz więcej zdjęć »
Lech Wałęsa, legendarny przywódca Solidarności będzie gościem tegorocznego Przystanku Woodstock!

Lech Wałęsa, legendarny przywódca Solidarności, sygnatariusz Porozumień Sierpniowych 1980, inicjator rozmów Okrągłego Stołu oraz przemian społeczno-politycznych w Polsce w roku 1989, pierwszy Prezydent RP wybrany w wolnych wyborach po roku 1989, laureat Pokojowej Nagrody Nobla, jeden z najwybitniejszych Polaków XX i XXI wieku - będzie gościem tegorocznego Przystanku Woodstock!

Lech Wałęsa spotka sie z uczestnikami festiwalu w ramach Akademii Sztuk Przepięknych. 2-godzinna dyskusja, prowadzona przez Piotra Najsztuba i Jurka Owsiaka, będzie jednym z elementów obchodów 20-lecia Wolnej Polski na festiwalu. Na tym tle poruszane będą problemy młodych Polaków żyjących w Polsce po 1989 roku, zmiany minionych 20 lat tak w pozytywnym, jak i negatywnym ich aspekcie, a także perspektywa przyszłości Polski widziana oczami młodego pokolenia.

Akademia Sztuk Przepięknych to projekt edukacyjny, będący jednym z najważniejszych elementów Przystanku Woodstock. Jest to miejsce, w którym uczestnicy festiwalu zapraszani są do aktywności artystycznej, społecznej, i obywatelskiej. Jest to także miejsce rozmów publiczności z zaproszonymi gośćmi. Na pytania woodstockowiczów odpowiadali już między innymi prof. Leszek Balcerowicz, prof. Jerzy Bralczyk, abp Józef Życiński, Anna Dymna, Manuela Gretkowska, Monika Olejnik, Kamil Durczok, czy Tomasz Lis.

To nie koniec wieści dotyczących tegorocznego festiwalu organizowanego przez Fundację WOŚP.

W tym roku, w Kostrzynie nad Odrą, w ramach XV Przystanku Woodstock, odbędą się oficjalne, europejskie obchody 40-lecia idei Woodstock i organizacji festiwalu Woodstock'69 w Stanach Zjednoczonych. Taką decyzję podjął Michael Lang, twórca i organizator legendarnego amerykańskiego Festiwalu.

Podczas wczorajszego (29 kwietnia) spotkania w Nowym Jorku z organizatorami Przystanku Woodstock, ogłoszono włączenie organizowanego w Polsce festiwalu do oficjalnych obchodów 40-lecia Woodstock, jako europejskie centrum tych obchodów. Zaplanowano także wizytę Michaela Langa na Przystanku, gdzie także będzie on gościem specjalnego spotkania w ramach Akademii Sztuk Przepięknych.

Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Odbywa się po raz 15-ty, rokrocznie gromadząc publiczność w ilości od 200 do 400 tysięcy osób. Jest to jednocześnie najbezpieczniejsza impreza masowa w Polsce, której zabezpieczenie określane jest jako wzorowe przez Policję i władze Województwa Lubuskiego. Przystanek Woodstock to niekomercyjny, społeczny festiwal organizowany przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jako podziękowanie dla polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w styczniowy Finał WOŚP.

Tegoroczna edycja festiwalu rozpocznie się 31 lipca i potrwa trzy dni - do 2 sierpnia 2009 r. Będzie to wyjątkowe wydarzenie nie tylko ze względu na polski jubileusz piętnastolecia festiwalu, ale także z uwagi na czterdziestolecie legendarnego, amerykańskiego Woodstock, oraz dwudziestolecie Wolnej Polski.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »