Dom » Wnętrza

Luksusowe i ozdobne szkło fusing

Luksusowe i ozdobne szkło fusing
Zobacz więcej zdjęć »
Technika fusingu daje tak duże możliwości, że w ostatnich latach wiele galerii i pracowni architektonicznych oraz projektowania wnętrz wykorzystuje elementy szklane, które pozwalają na dostosowywanie się do bardzo indywidualnych i niepowtarzalnych potrzeb różnych odbiorców.

Piękno kojarzy mi się z czymś bardzo miłym, przyjemnym dla oczu, dla ucha, np. zachwycającym obrazem czy porywającą muzyką. W końcu piękno ma wiele twarzy i na wiele sposobów można je postrzegać.

Osobiście sądzę, że piękno ma swój początek w symbiozie różnych elementów, takich jak harmonia, odpowiedni nastrój, pozytywna energia, uczucie ukojenia, etc. To jak postrzegamy daną rzecz jest bardzo względne i uwarunkowane właściwym miejscem, momentem…No właśnie nadeszła jesień, czas krótszych dni, melancholii i w zwiazku z tym chciałabym zaproponować urządzenie w swojej łazience małego SPA. W wannie ciepła woda z pachnącą solą do kąpieli, cicha muzyka relaksacyjna i kilka świeczek ułożonych na pięknym świeczniku wykonanym metodą fusung

Szkło fusing jest to jedna z najnowszych metod obróbki szkła, która daje rewelacyjne efekty i nieograniczone możliwości kreowania wzoru i koloru. Pojedyncze płytki szkła są stapiane w piecu w jedną całość co daje niesamowite rezultaty. Pozwala tworzyć szkło ażurowe, łączyć barwy i różne faktury w jedną taflę. Każdy produkt jest wykonywany ręcznie. Technika fusigu cieszy się powodzeniem w takich dziedzinach, jak: architektura wnętrz, wzornictwo artystyczne i dekoracyjne i to dzięki niej powstają rzeźby, obrazy, przedmioty użytkowe oraz elementy aranżacji wnętrz. 

Przedmioty wykonane za pomocą fusingu mogą być wzbogacone dodatkowo poprzez posypywanie barwnikami do szkła, które następnie wraz z masą szklaną rozlewają się tworząc barwne plamy. Ponadto można zatapiać w szkle ozdoby z metali i materiałów ceramicznych. 

Seans odnowy biologicznej we własnej łazience ma same zalety – nie wymaga dużej ilości czasu i pieniędzy, zapewnia odprężenie po ciężkim dniu i dodaje blasku zmęczonej skórze, a świeczniki i mydelniczki ze szkła fusing dodadzą elegancji naszej łazience i nie tylko.

Piękne, gustowne i wyszukane świeczniki oraz mydelniczki fusing dostępne są w sklepie cedrynek.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

evi67

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 14 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »