Dom » Wnętrza

Mieszkanie od dewelopera – jak je wykończyć, aby się nie wykończyć?

Mieszkanie od dewelopera – jak je wykończyć, aby się nie wykończyć?
Zobacz więcej zdjęć »
Otrzymanie kluczy do nowego mieszkania niesie ze sobą wiele emocji. Oprócz ogromnej radości, która nas przepełnia, czujemy także niepokój związany z tym, że czeka nas trudny, pracochłonny remont oraz niepewność – od czego zacząć.

Sposobem na to jest dobre rozplanowanie prac, ale zanim to ustalimy, dokładne przemyślenie tego, jakie ma być to nasze wymarzone mieszkanie. Home Concept podpowiada, w jaki sposób rozplanować wszystkie prace, aby aranżacja i remont mieszkania przebiegły sprawnie i bez nerwów.

Wykończenie mieszkania powinniśmy zacząć od myślenia. Warto, abyśmy zastanowili się, jak wygląda nasze życie, co lubimy robić w wolnym czasie, jak lubimy odpoczywać i jakie mamy przyzwyczajenia. Jak gotujemy, sprzątamy, czy pracujemy w domu i czy przyjmujemy gości. Jeśli lubimy gotować, to przyda się nam może obszerna kuchnia, a jeżeli wolimy jeść w mieście, to raczej wystarczy nam niewielki aneks kuchenny. Gdy pracujemy czasem w domu, warto pomyśleć o miejscu na biurko, a nawet osobnym do tego pokoju. Przemyślmy też czy w strefie relaksu wystarczą meble wypoczynkowe i telewizor, a może przyda się także biblioteczka lub sprzęt do słuchania muzyki? Jeśli w przyszłości będziemy mieć dzieci albo już je mamy, warto wcześniej pomyśleć o pokojach dla nich, gdy już podrosną. Istotne jest też to, jakie preferujemy kolory i jakimi przedmiotami lubimy się otaczać. Gdy już wszystko to przemyślimy, zastanówmy się, jakie chcemy mieć meble i jak je rozplanować. Oczywiście to będzie się odbywać dopiero w ostatnim etapie prac związanych z aranżacją mieszkania.
- Urządzanie mieszkania wiąże się z dużymi wydatkami i jest inwestycją na wiele lat - zwraca uwagę Justyna Jabłońska, architekt z pracowni projektowej ORB Studio w Warszawie. - Z tego powodu bardzo ważne jest przemyślenie, jak będziemy funkcjonować, co lubimy i jakie mamy zwyczaje. Wszystko to pozwoli uniknąć błędów podczas projektowania przestrzeni, bo najważniejsze, aby urządzić mieszkanie w taki sposób, żeby czuć się w nim komfortowo.

Przemyślany projekt to podstawa

Musimy zacząć to wszystko planować, jeszcze zanim otrzymamy klucze do mieszkania. Informacje te będą nam potrzebne do tego, w jaki sposób rozmieścić gniazdka i punkty świetlne. W kuchni i łazience być może będą niezbędne przeróbki instalacyjne. Jeśli otrzymamy plany od dewelopera, warto jak najszybciej skontaktować się z architektem wnętrz, który pomoże nam wykonać projekt. Rozplanuje chociażby ustawienie szafek w kuchni, szafy w przedpokoju i armatury w łazience. Pomoc projektanta nie jest niezbędna, jeśli dokładnie wiemy, czego chcemy, ale może okazać się bardzo przydatna. Architekt wnętrz nie tylko zajmie się estetyczną stroną wnętrz naszego mieszkania, ale też zadba o ergonomię, która w przyszłości wpłynie na komfort naszego życia. Najważniejsze w projekcie jest to, aby wnętrze było urządzone w taki sposób, abyśmy w nim się dobrze czuli.

Wykonawca z zasadą ograniczonego zaufania

W momencie, kiedy otrzymamy klucze, powinniśmy więc mieć już projekt wnętrz, ale też umówioną ekipę remontową. Wybór wykonawcy jest jedną z najistotniejszych kwestii, bo od niego będzie zależało, jak szybko zamieszkamy w naszym wymarzonym mieszkaniu. Dobrze, abyśmy, zanim podpiszemy umowę z ekipą, poznali jej prace. Nie wierzmy nikomu na słowo! Sprawdźmy referencje, a nawet skontaktujmy się z osobami, które korzystały z jej usług. Da nam to pewność, że remont mieszkania nie będzie wlókł się w nieskończoność i wszystkie prace pójdą zgodnie z planem. Gdy już mamy umówioną firmę, koniecznie dogadajmy z nią warunki i zakres robót, umówmy termin ich rozpoczęcia i koniecznie podpiszmy umowę. Jest to bardzo ważne, bo pozwoli nam zabezpieczyć się przed nieuczciwymi fachowcami. Pamiętajmy też, żeby w momencie otrzymania kluczy do mieszkania sprawdzić jego stan techniczny - tu warto poprosić kogoś zaufanego, chociażby szefa ekipy budowlanej.

Kupujmy z głową

Jeśli wszystko mamy już zaplanowane, możemy w końcu ruszyć na zakupy - wybierać materiały, meble i dodatki. Warto, żebyśmy pamiętali, że choć ta czynność wydaje się najprzyjemniejszym etapem w urządzaniu mieszkania, to może zabierać dużo czasu i energii. Lepiej jednak nie zamawiać wszystkiego przez Internet. Brak bezpośredniego kontaktu ze sprzedawcą może skutkować tym, że kupimy materiały słabej jakości. Czasem związane z tym pozorne oszczędności pieniędzy i czasu okazują się w efekcie bardzo kosztowne. Jeżdżenie do różnych, często oddalonych od siebie o kilka kilometrów sklepów wiąże się z dużą stratą czasu. Jak więc kupować z głową? Warto, abyśmy poszukali w swojej okolicy najlepiej zaopatrzonej galerii wnętrz, takiej jak na przykład Home Concept (www.homeconcept.com.pl) w Warszawie i Katowicach. Zakupy w takim miejscu pozwolą nam zaoszczędzić czas - wszystko mamy zgromadzone w jednym miejscu. Możemy też skonsultować swój pomysł z zatrudnionymi tam specjalistami, którzy chętnie doradzą, podpowiedzą najlepsze rozwiązania i w które materiały warto zainwestować. A jeśli zdecydowaliśmy się zaaranżować mieszkanie we własnym zakresie, w takiej galerii wnętrz możemy liczyć także na porady, a nawet konkretną pomoc architekta wnętrz czy dekoratora.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

OKK!

Komentarze (1)

  • avatar
    ~Dagmara 2017-10-22 08:18:34

    Dwa miesiące temu odebraliśmy z mężem klucze do nowego mieszkania i obecnie nadal jesteśmy w trakcie remontu, który pomału nas wykańcza i psychicznie i finansowo. O ile z tym drugim problemem uporaliśmy się bardzo szybko (wzięliśmy tani kredyt gotówkowy na www.get-money.pl/kredyty-gotowkowe), to z pierwszym nie możemy dać sobie rady.

    Fachowcy nie wywiązują się z umowy, glazurnik zaczął kłaść płytki ale napotkał jakiś problem w łazience i od dwóch tygodni nie przychodzi, a zamówione meble do kuchni na wymiar, zostały przywiezione w innym kolorze niż zamawialiśmy. Chcieliśmy wprowadzić się na Święta Bożego Narodzenia, ale chyba nie zdążymy skończyć remontu.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »
Array ( [p_srv_id] => 3 [p_usr_id] => 113652 [p_type] => ARTICLE [p_accepted] => YES [p_status] => ENABLED [p_pkg_nr] => 1 [p_pkg_items] => 4 [p_ctg_ids] => )