Kultura, sztuka » Muzyka

Muzyczne widowisko w Porcie Łódź

Muzyczne widowisko w Porcie Łódź
Zobacz więcej zdjęć »
Październik w Porcie Łódź rozpocznie się wyjątkowo muzycznie. W najbliższą niedzielę, Centrum wypełnią polskie szlagiery wszech czasów i największe hity polskiej estrady w wykonaniu orkiestry Grohmana.

Dodatkowo, na widzów czeka niezwykła niespodzianka – szczęśliwcy będą mogli przez chwilę wcielić się w rolę dyrygenta i pokierować grą zespołu muzyków z Łódzkiej Filharmonii.

W niedzielę, 1 października, przypada Międzynarodowy Dzień Muzyki. Port Łódź postanowił uczcić ten dzień w wyjątkowy sposób. W Atrium, obok sklepu IKEA, o godzinie 16 rozpocznie się koncert Grohman Orchestra, którą tworzą instrumentaliści Filharmonii Łódzkiej. Orkiestra zagra dla widzów najsłynniejsze melodie i klasykę polskiej rozrywki w aranżacji mistrza Krzysztofa Herdzina - kompozytora, dyrygenta i multiinstrumentalisty. Krzysztof Herdzin orkiestrował muzykę do nagrodzonej Oscarem ścieżki dźwiękowej Jana Kaczmarka do filmu „Marzyciel”, jest też zdobywcą blisko 20 nagród i wyróżnień, w tym Srebrnego Medalu „Gloria Artis” oraz Fryderyka w kategorii „Jazzowy Kompozytor/ Aranżer Roku”.

Orkiestrę poprowadzi skrzypek-dyrygent i jej założyciel Tomasz Gołębiewski,  koncertmistrz Filharmonii Łódzkiej, producent oraz menedżer kultury.

- Wszystko jest muzyką. Każdy dźwięk i szmer i kapanie wody też, to kwestia wyobraźni. 1 października zagramy tylko dobrą muzykę. Łatwą, miłą i przyjemną. Lubicie słuchać pięknych melodii? Zapraszamy! - zachęca Tomasz Gołębiewski, lider Grohman Orchestra.

Wielką atrakcją dla zgromadzonych na koncercie widzów będzie możliwość pokierowania Orkiestrą w roli dyrygenta. Atrakcja w formie mini – happeningu na pewno przypadnie do gustu wszystkim melomanom.

REPERTUAR:

- Piosenka jest dobra na wszystko (Jerzy Wasowski)

- Dmuchawce, latawce, wiatr (Urszula)

- Cała jesteś w skowronkach (Skaldowie)

- Autobiografia (Perfect)

- Kocham Cię kochanie moje (Manam)

- Nie dokazuj (Marek Grechuta)

- Niech żyje bal (Maryla Rodowicz)

 

Orkiestrze Grohmana patronuje Henryk Grohman, łódzki fabrykant, koneser sztuki, mecenas artystów, właściciel skrzypiec Stradivariusa z 1719 roku i jednej  z najbogatszych kolekcji obrazów, grafik oraz instrumentów przełomu XIX i XX wieku. 

Występ Grohman Orchestra odbędzie się 1 października od godziny 16 do 17. Port Łódź zaprasza na koncert do Atrium, zlokalizowanego obok sklepu IKEA. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

beyondpr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »
Array ( [p_srv_id] => 3 [p_usr_id] => 110958 [p_type] => ARTICLE [p_accepted] => YES [p_status] => ENABLED [p_pkg_nr] => 1 [p_pkg_items] => 4 [p_ctg_ids] => )