Rozrywka i wypoczynek » Hobby
Neutralne klimatycznie e-hulajnogi TIER wjeżdżają do Katowic i Chorzowa
Operator zachęca do zmiany nawyków na bardziej proekologiczne, a także przypomina o zasadach bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z 1200 udostępnionych pojazdów. Aby od samego początku wypracować zasady współpracy dopasowane do aktualnych potrzeb mieszkańców i samorządu, operator podpisał porozumienie zarówno z Urzędem Miasta Katowice, jak i Urzędem Miejskim w Chorzowie.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
„Wprowadzając usługę do kolejnych miast, chcemy wspierać zieloną rewolucję i zmianę mobilności na dobre. Nasze pojazdy nie emitują spalin, co w efekcie znacząco wpływa na lepszą jakość powietrza czy zmniejszanie się poziomu smogu. Cieszymy się, że do lokalizacji, w których dostępne są neutralnie klimatyczne hulajnogi TIER, dołączają Katowice i Chorzów, już teraz przodujące w rankingach elektromobilnych miast w Polsce. Jesteśmy przekonani, że e‑hulajnogi zdobędą sympatię ich mieszkańców, służąc im szczególnie na krótszych dystansach” – komentuje Mathieu Deloly, Dyrektor Zarządzający TIER w Europie Środkowo-Wschodniej.
Katowice, docenione za transport zbiorowy oraz czyste powietrze, zajmują drugie miejsce w „Rankingu Elektromobilnych Miast[1]”. Ponadto są one pierwszym polskim miastem, które wypełniło zapisy Ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych w zakresie infrastruktury ładowania. Również Chorzów może pochwalić się wysoką pozycją w rankingu – jest on polskim liderem w świadczeniu usług transportu rowerowego. Nowo wprowadzone i darmowe dla budżetu publicznego usługi e‑transportu od TIER, wspierają oba miasta w dalszym, zrównoważonym rozwoju i realizacji programów ochrony środowiska.
„Witamy w Chorzowie trzeciego operatora hulajnóg. Nowe, alternatywne środki transportu, zawsze są w naszym mieście mile widziane, dlatego wspieramy funkcjonowanie tego typu systemów. Im więcej hulajnóg i rowerów elektrycznych, tym mniejsze korki na drogach” – mówi Marcin Michalik, Zastępca Prezydenta Chorzowa.
Zrównoważony rozwój i odpowiedzialność
W styczniu 2020 r. TIER stał się pierwszą firmą z branży mikromobilności, która osiągnęła 100% neutralność klimatyczną. Ten ambitny cel udało się uzyskać dzięki szczegółowej analizie emisji na każdym poziomie działalności firmy i ciągłemu dążeniu do jej eliminacji. Gdy emisji nie da się uniknąć, TIER kompensuje ją działając we współpracy z wyspecjalizowanymi partnerami, którzy, np. zajmują się sadzeniem drzew w miastach. Firma maksymalizuje również średni cykl życia pojazdów, dzięki innowacyjnej i trwałej konstrukcji, ale też poprzez regularne naprawy i przywracanie pojazdów do ponownego użytkowania.
E-hulajnogi premium
TIER to całkowicie nowe podejście do transportu osobistego, pozwalającego użytkownikom na wygodne i bezemisyjne przemieszczanie się po mieście. Nowoczesna flota zapewnia najlepsze doświadczenia z użytkowania poprzez wyjątkową konstrukcję: szeroką podstawę, duże koła, podwójny amortyzator oraz hamulce i wygodny uchwyt na telefon, dzięki któremu można nie tylko łatwo skorzystać z podglądu mapy, lecz również podładować swój smartfon.
Bezpieczeństwo jako priorytet
Porzucona lub zaparkowana w nieodpowiednim miejscu e-hulajnoga może stanowić przeszkodę na drodze, szczególnie niebezpieczną dla osób z niepełnosprawnościami wzrokowymi. By zapewnić bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom dróg, hulajnogę należy zaparkować w miejscu do tego przeznaczonym, a jeśli takiego miejsca nie ma ‑ jak najbliżej zewnętrznej krawędzi chodnika (oddalonej od jezdni). Szerokość pozostawiona dla pieszych nie może być mniejsza niż 1,5 metra. Zaparkowany odpowiednio pojazd powinien „przylegać" do ściany budynku lub stać za pozostawioną tam wcześniej inną hulajnogą i nie blokować przejścia lub przejazdu. Należy pamiętać, że zakazy parkowania, oznaczone odpowiednim znakiem drogowym, obowiązują również kierowców hulajnóg.
TIER nieustannie podkreśla, że na e-hulajnodze można jeździć wyłącznie w pojedynkę oraz stanowczo zabrania przejazdów po spożyciu alkoholu. Operator przypomina też o szacunku dla innych uczestników ruchu. Działania edukacyjne, w tym najnowsza kampania „Poruszaj się jak zwierzę. Jedź TIER” i warsztaty bezpiecznej jazdy to przykłady wybranych działań marki, które bezpośrednio wpływają na bezpieczeństwo użytkowników i przechodniów.
Jak zacząć jeździć TIER?
Aby spróbować jazdy e-hulajnogą TIER, pobierz aplikację, zarejestruj się i przypisz swoją metodę płatności. Następnie znajdź e-hulajnogę na mapie lub na ulicy i odblokuj ją skanując umieszczony na niej kod QR za pomocą aplikacji. Aby zakończyć jazdę, znajdź bezpieczne miejsce do zaparkowania, opuść podpórkę, otwórz aplikację TIER i dotknij przycisku „Zakończ przejazd". Na starcie, aby zachęcić mieszkańców do skorzystania z nowych e-hulajnóg, minuta jazdy e-hulajnogą TIER kosztuje 49 groszy, a odblokowania są darmowe.
[1] Fundacja Promocji Pojazdów Elektrycznych, Ranking elektromobilnych miast 2021, https://fppe.pl/ranking-elektromobilnych-miast-2021/ [dostęp 13.07.2022].
Nadesłał:
Havas.PO
|
Komentarze (0)