Motoryzacja » Samochody

OBCHODZENIE ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA I SYLWESTRA W HOLANDII

OBCHODZENIE ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA I SYLWESTRA W HOLANDII
Zobacz więcej zdjęć »
W czasach obecnych, gdy zwiedzanie Europy stało się bardzo powszechne i łatwo dostępne, warto wybrać się w miejsce nieco odmienne kulturowo, o mniejszym przywiązaniu do tradycji.

BOŻE NARODZENIE

W religii katolickiej obchody Świąt Bożego Narodzenia to tradycja wielopokoleniowa, trwająca od czwartego wieku naszej ery. Święta to zazwyczaj okres 3 dni: wigilia, 25 i 26 grudnia.
Jednak nie we wszystkich krajach europejskich, obchodzony jest ten pełny pakiet. Takim przykładem jest Holandia.

Z TRADYCJĄ W TLE

Jako bardzo liberalny kraj, Holandia równie liberalnie podchodzi do tradycji. I tak święta Bożego Narodzenia nie są specjalnie celebrowane. Nie obchodzi się wigilii, ale większość katolików i chrześcijan uczestniczy w pasterce.
Pierwszy dzień świąt to też bardziej dzień wolny niż specjalne święto – jedynym akcentem jest bardziej wystawny obiad w rodzinnym gronie. Holendrzy w menu mają kilka tradycyjnych potraw zjadanych tylko w święta i właśnie pierwszy dzień świat jest uhonorowany jedną z nich – struclą z nadzieniem migdałowym podawaną na deser oraz ciasteczkami z dziurką, do zawieszenia na choinkę. Drugi dzień świąt to zazwyczaj rodzinne wizyty.

SYLWESTER POD GWIAZDAMI

Równie po macoszemu traktowany jest sylwester, z jednym wyjątkiem; co prawda Holendrzy nie organizują balów, hucznych imprez czy też nawet zwyczajnych zabaw, ale za to są wielkimi fanami fajerwerków. O północy, całe niebo Holandii zostaje rozświetlone milionami iskier i gwiazdek w orgii kolorów.

Pomimo tej szczątkowej tradycji, Holandia stara się dostosować do standardów europejskich, ulice, domy i sklepy są ozdabiane pięknymi dekoracjami świątecznymi.
Warto więc, mimo wszystko, odwiedzić ten kraj, chociaż Święta i sylwester w Holandii jest odrobinę inny niż nasze wyobrażenia.

Warto wybrać się na Sylwestra do Holandii ze znajomymi busem. Jak zamówić busa do Holandii? Dowiesz się na tej stronie: https://busymustang.pl/przewozy/holandia/
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Jarek Katalog

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »
Array ( [p_srv_id] => 3 [p_usr_id] => 116793 [p_type] => ARTICLE [p_accepted] => YES [p_status] => ENABLED [p_pkg_nr] => 1 [p_pkg_items] => 4 [p_ctg_ids] => )