Dom » Nieruchomość

Panattoni Park Poznań West Gate blisko całkowitej komercjalizacji

Panattoni Park Poznań West Gate blisko całkowitej komercjalizacji
Zobacz więcej zdjęć »
Panattoni, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, potwierdza atrakcyjność Tarnowa Podgórnego i rynku wielkopolskiego. Deweloper wynajął już ok. 58 000 m kw. z 61 000 m kw. całkowitej powierzchni Panattoni Park Poznań West Gate.

Panattoni, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, potwierdza atrakcyjność Tarnowa Podgórnego i rynku wielkopolskiego. Deweloper wynajął już ok. 58 000 m kw. z 61 000 m kw. całkowitej powierzchni Panattoni Park Poznań West Gate. Z blisko 10 500 m kw. korzysta firma DFDS oferująca kompleksowe usługi z zakresu transportu i logistyki w całej Europie.

Wielkopolska, Panattoni i wielkopowierzchniowy debiut. W III kw. ub. r. region Poznania z ok. 300 000 m kw. znalazł się w pierwszej trójce najatrakcyjniejszych rynków w Polsce pod kątem popytu na powierzchnię przemysłową. Doskonała lokalizacja i połączenia z kluczowymi ośrodkami gospodarczymi w Polsce i Europie przyciągają szereg branż, w tym logistyczną. Popyt zaspokaja między innymi Panattoni, które dostarczyło w regionie łącznie już ponad 2 mln m kw. powierzchni.

Przykładem zainteresowania firm logistycznych rynkiem wielkopolskim jest znajdujący się w Tarnowie Podgórnym Panattoni Park Poznań West Gate, w którym powierzchnię wynajmuje dwóch międzynarodowych operatorów. Jednym z nich jest DFDS, dla którego deweloper dostarczył magazyn przepływowy o powierzchni 10 500 m kw. i wysokości składowania 12 m netto. DFDS specjalizuje się w kompleksowych rozwiązaniach z zakresu logistyki i transportu – drogowego, kolejowego oraz morskiego – i posiada terminale w wielu krajach europejskich, m.in. Szwecji, Holandii i Wielkiej Brytanii. Inwestycja w Tarnowie Podgórnym jest pierwszym wysokopowierzchniowym projektem magazynowym firmy w Polsce. Nowoczesny, dostosowany do wymogów operatora obiekt pozwoli na sprawną realizację procesów świadczenie pełnej gamy usług logistycznych.

-„Doświadczenie zdobyte podczas realizacji licznych inwestycji dla branży logistycznej – zarówno szytych na miarę jak i w ramach parków – po raz kolejny procentuje. Firma DFDS stawia na nas po raz pierwszy i od razu w strategicznej dla obecności w regionie inwestycji. Wybierając nas operator otrzymuje nie tylko indywidualne podejście i najwyższą jakość powierzchni, ale także doskonałą lokalizację, dającą ogromne perspektywy rozwoju i pozyskiwania nowych klientów” – mówi Przemysław Musiał, Senior Leasing Manager z Panattoni.

Panattoni Park West Gate położony jest zaledwie 15 minut od Autostrady A2, która pozwala na sprawne połączenie m.in. z Warszawą, Łodzią i Berlinem. Kompleks powstał przy Drodze Krajowej 92, 7 km od węzła Poznań Zachód, łączącego DK 92 z drogą ekspresową S11. Ta docelowo dotrze na północy do Koszalina i Bydgoszczy, a do Katowic na południu.

Panattoni Park Poznań West Gate to kompleks dwóch budynków o docelowej powierzchni 61 000 m kw., z czego ok. 58 000 m kw. jest już wynajęte. Inwestycja została zrealizowana w sposób zrównoważony, czego potwierdzeniem jest certyfikat BREEAM na poziomie Excellent – najwyższym obecnie na rynku polskim. Deweloper zaimplementował w parku technologie z zakresu energooszczędności, redukcji zużycia wody, a także szereg rozwiązań podnoszących wellbeing pracowników.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

konkretpr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »