Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Politechnika Open

Politechnika Open
Zobacz więcej zdjęć »
18 marca Politechnika Gdańska otwiera drzwi dla maturzystów. Zajrzeć będzie można do laboratoriów, porozmawiać z dziekanami i wykładowcami, spotkać się ze studentami. W roku akademickim 2009/2010 przygotowaliśmy 8,5 tys. miejsc na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych.

Warto studiować na politechnice. Na każdego inżyniera czeka w Polsce i za granicą kilka ofert pracy!

Politechnika Gdańska to nowoczesna uczelnia techniczna o stuletniej tradycji. Na dziewięciu wydziałach tysiąc dwustu nauczycieli akademickich kształci ponad 20 tys. studentów.

Studia pierwszego stopnia na PG to studia licencjackie lub inżynierskie, umożliwiające uzyskanie wiedzy i umiejętności, przygotowujące do pracy, kończące się uzyskaniem tytułu licencjata albo inżyniera. Trwają 7, 8 lub 9 semestrów.
Po uzyskaniu dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia można kontynuować naukę na studiach drugiego stopnia. To studia magisterskie. Trwają 3, 4 lub 5 semestrów.

-Na Politechnice Gdańskiej zdobędziecie pierwsze szlify inżynierskie, doświadczenie pracy w zespole, opanujecie języki obce. Otwartość, ciekawość świata i radość życia wystarczą, żeby zwycięsko przechodzić kolejne sesje egzaminacyjne - do studiowania na PG zachęca rektor, prof. Henryk Krawczyk, sam niegdyś student, potem doktorant, wykładowca, dziekan Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki.
Warto pamiętać, że na PG przygotowaliśmy również ofertę ponad trzydziestu studiów podyplomowych, MBA oraz pięciu rodzajów studiów doktoranckich.

18 marca, we środę, czekamy na maturzystów od godz. 10 do 15. Wydrukowaliśmy gazetę jednodniową, „Przewodniki przyszłego politechnika", informatory o kierunkach. Zapraszamy na spotkanie z rektorem i dziekanami oraz wykładowcami. W politechnicznym kinie wyświetlimy filmy o dziewięciu naszych wydziałach. W laboratoriach podejrzeć będzie można pokazy i prezentacje. Czekać też będą na młodych studenci, którzy tym razem zaprezentują tysiące sposobów na spędzanie na politechnice wolnego czasu, dzieląc się swoimi pasjami - od wspinaczki, przez budowanie robotów, po wrażenia ekstremalne.

- Wszystkich nas łączy jedno - nie wystarczają nam wykłady, laboratoria, projekty na zaliczenie. Chcemy ciekawie, mądrze, w gronie przyjaciół spędzać wolny czas - mówi Grzegorz Wieczorek, student II roku mechatroniki na Wydziale Mechanicznym, członek BEST Gdańsk, które już po raz piąty skrzyknęło studentów, aby zaprezentowali swoje inicjatywy w ramach FOKI, Forum Organizacji i Kół Akademickich.

Maturzyści! Przybywajcie! POLITECHNIKA OPEN!Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »