Społeczeństwo » Społeczeństwo

Pracownicy z Ukrainy – jak wygląda ich praca?

Pracownicy z Ukrainy – jak wygląda ich praca?
Zobacz więcej zdjęć »
Wielu polskich przedsiębiorców dość poważnie zastanawia się nad zatrudnieniem ludzi z Ukrainy, bo to dziś takie modne i popularne. Tylko pytanie – jak wygląda praca takich Ukraińców?

 Czy pracują naprawdę solidnie, czy może są z nimi tylko problemy? No i jeszcze jedno – jakiego wynagrodzenia oczekują

Sumiennie i rzetelnie

Być może nie wszyscy, ale zauważa się, że ludzie z Ukrainy pracują bardzo sumiennie i rzetelnie. Szanują każdą pracę, która przynosi im dochód. Angażują się we wszystkie zadania, jakie powierza im pracodawca. Co więcej, mają umiejętności, dzięki którym mogą pracować bardzo wydajnie i zawsze zmierzając do satysfakcjonującego zakończenia. To dlatego wielu przedsiębiorców zastanawia się nad zatrudnieniem właśnie ludzi z tamtych terenów.

 

Znają się na rzeczy

Jak już wiadomo, Ukraińcy pracujący w Polsce potrafią wykonywać różne zawody. Sprawdzają się na budowie, jako opiekunki do dzieci i osób starszych, chętnie pracują w przemyśle i przy zbiorach. W każdym razie praca fizyczna im odpowiada, bo żadnej pracy się nie boją. Możliwe, że zdarzają się pojedyncze „egzemplarze”, które mają nieco inne podejście do swojego zajęcia zarobkowego, ale najczęściej są to naprawdę ludzi, którym w tym zakresie można zaufać i powierzyć każde zadanie.

 

Oczekiwania co do wynagrodzenia są mniejsze w stosunku do potrzeb Polaków

Mogłoby się wydawać, że jeżeli ktoś zatrudnia pracowników z Ukrainy, to musi liczyć się z dużymi kosztami z tytułu wynagrodzenia. Otóż ludzie przybywający do Polski z tamtych terenów w celach zarobkowych nie mają wcale dużych oczekiwań finansowych. Pieniądze, jakimi zapewne pogardziłby Polak, będą dla nich satysfakcjonującą kwotą. To też jeden z powodów, dla którego wielu pracodawców zatrudnia Ukraińców.

 

Trzeba pamiętać o tym, że pracownicy z ukrainy to też pewne utrudnienia, które dotyczą formalności. Nie jest łatwo tak po prostu zatrudnić ludzi z Ukrainy. Z tym wiąże się masa papierkowej roboty, ale podobno warto.  Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

szukampracy

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »
Array ( [p_srv_id] => 3 [p_usr_id] => 117332 [p_type] => ARTICLE [p_accepted] => YES [p_status] => ENABLED [p_pkg_nr] => 1 [p_pkg_items] => 4 [p_ctg_ids] => )