Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Rehabilitacja w domowych warunkach

Rehabilitacja w domowych warunkach
Zobacz więcej zdjęć »
Rehabilitacja to pojęcie niezwykle szerokie. Jego definicja mówi, że są to kompleksowe działania podejmowane na rzecz osoby niepełnosprawnej, których celem jest przywrócenie tej osobie sprawności fizycznej

(pełnej, a jeśli to niemożliwe - maksymalnej) oraz zdolności do uczestniczenia w życiu społecznym. Rehabilitację najczęściej kojarzymy z zabiegami wykonywanymi w specjalistycznym ośrodku. Warto jednak wiedzieć, że i my sami w warunkach domowych jesteśmy w stanie wykonać dobrą pracę.

Rehabilitacja osoby leżącej

W przypadku osoby leżącej kluczową rolę odgrywa łóżko rehabilitacyjne. Jak wskazuje sama jego nazwa, łóżko takie nie tylko służy do spania, ale też znacznie ułatwia rehabilitację, zapewnia pacjentowi poczucie bezpieczeństwa i komfortu, a tym samym szybszy powrót do zdrowia. Zastosowana w łóżku konstrukcja oraz wysokiej jakości materiał materaca zmniejszają znacznie ryzyko powstania odleżyn. Poza tym zmiana pozycji jest znacznie wygodniejsza i swobodniejsza, a osoba opiekująca się leżącym sprawniej i bez przeciążania wykonuje swoje obowiązki. Jak podkreślają eksperci z Juventas, łóżko rehabilitacyjne powinno być rozwiązaniem pełnym korzyści zarówno dla pacjenta, jak i opiekuna. Dlatego też firma, jako producent, dba o jakość sprzętu na każdym etapie jego produkcji.

Ćwiczenia rehabilitacyjne w domowych warunkach

Wiele jest schorzeń i problemów, z którymi możemy radzić sobie w domowych warunkach. I wcale nie potrzebujemy do tego zaawansowanych sprzętów. Przykładem mogą być sprzęty i akcesoria od Juventas, jak drabinki gimnastyczne piłki do ćwiczeń czy poduszki sensomotoryczne. Drabinki gimnastyczne pomagają korygować wady postawy i są niezwykle skuteczne w walce z wieloma schorzeniami kręgosłupa. Przy ich pomocy możemy też szybko i skutecznie wzmocnić ręce i ramiona. Piłka rehabilitacyjna wzmacnia natomiast mięśnie grzbietu, zwiększa ruchomość w stawach, poprawia kondycję i koordynację ruchową. Podobnie jest z poduszką sensomotoryczną, która jest idealna dla osób cierpiących na bóle kręgosłupa będące przyczyną dyskopatii, rwy kulszowej, przepukliny czy zmian zwyrodnieniowych. Poduszka taka aktywizuje mięśnie i wymusza utrzymanie prostej sylwetki. Podobnie, jak piłka, jest niezwykle prosta w użyciu i bardzo skuteczna.

Rehabilitacja w domu przy pomocy odpowiedniego sprzętu to proces nie tylko wygodny, ale i bardzo skuteczny. Proste ćwiczenia zamieniają się w przyjemną aktywność, która usprawnia nasze funkcjonowanie i dodaje energii na co dzień. Dlatego warto pamiętać, że wystarczy odrobina chęci i zaangażowania, by poprawić swoją sprawność fizyczną bez konieczności biegania po specjalistach.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »