Gospodarka » Opakowania

SILBO Innowatorem Śląska 2016

SILBO Innowatorem Śląska 2016
Zobacz więcej zdjęć »
Zwycięzcą IX edycji Konkursu oraz Laureatem Nagrody Specjalnej Prezesa Górnośląskiej Agencji Przedsiębiorczości i Rozwoju Sp. z o.o., została firma SILBO. To polski producent wysokiej jakości opakowań, głównie dla branży spożywczej, z blisko 20-letnim doświadczeniem na rynku.

Siedziba firmy mieści się w Żorach, na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.  Jej domeną są ekologiczne, nowatorskie produkty, rewolucjonizujące branżę opakowań.

Nagrodzonym przez GAPR rozwiązaniem jest innowacyjne opakowanie biodegradowalne, zbudowane z papieru powlekanego  PLA. Jego niekwestionowaną zaletą jest kompostowalność, dzięki czemu jest ono  przyjazne środowisku naturalnemu. Ponadto atutem opakowania jest zmniejszenie zużycia tworzyw sztucznych w produkcji.

Opakowanie Silbo jest zatem odpowiedzią na oczekiwania klientów i rosnące zainteresowanie ekologicznymi produktami.

Jest ono wydajne pod kątem pakowania na maszynach pakujących, a także stwarza bardzo dobre warunki dla przechowywanych produktów, pozwalając na wydłużenie terminu ich przydatności do spożycia. Produkt przeznaczony jest  dla wyrobów spożywczych, zwłaszcza do pakowania świeżych owoców i warzyw.

Do produkcji opakowań SILBO wykorzystuje wyłącznie przyjazne środowisku surowce i komponenty od certyfikowanych dostawców. W 2016 roku spółka całkowicie wycofała ze swojej produkcji technologie oparte na rozpuszczalnikach. Na wszystkich przetwarzanych przez SILBO materiałach druk odbywa się z wykorzystaniem farb wodnych, a laminacja z użyciem klejów na bazie wody.

Duże możliwości produkcyjne SILBO zapewnia nowoczesny park maszynowy, który jest wciąż rozwijany o najbardziej energooszczędne maszyny i urządzenia dostępne na rynku. Fabryka SILBO jest jednym z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych w branży. Spółka jest autorem wielu własnych rozwiązań opakowaniowych, do produkcji których stosuje wysoce zaawansowaną technologię.

Konkurs Innowator Śląska ma na celu promowanie innowacji wprowadzanych przez firmy z regionu, a także pokazanie dobrych praktyk oraz zachęcanie do poszukiwania nowych rozwiązań technologicznych. Jest także inspiracją dla innych do podejmowania innowacyjnych działań.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Ewelina_Jasinska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »
Array ( [p_srv_id] => 3 [p_usr_id] => 115352 [p_type] => ARTICLE [p_accepted] => YES [p_status] => ENABLED [p_pkg_nr] => 1 [p_pkg_items] => 4 [p_ctg_ids] => )