Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało
Solarium. Za i przeciw.
Zobacz więcej zdjęć » |
Dzięki opalaniu w naszym organizmie podnosi się poziom witaminy D. Pamiętajmy jednak, że jej źródłem mogą być również regularne spacery-nie tylko w słoneczne, ale i w pochmurne dni. Przez to, że nasza skóra brązowieje, wyglądamy lepiej i zarazem czujemy się lepiej. Nie ma w tym nic złego, o ile korzystamy ze słonecznych kąpieli z rozwagą. Warto jednak wiedzieć, że 15 minut w solarium skóra zapamięta jak cały dzień spędzony na słońcu.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Czy solarium to lek na depresję? Wyniki badań stawiają taką tezę pod znakiem zapytania. Pacjenci po solarium ogólnie czują się lepiej. Nie oznacza to jeszcze, że dzięki zabiegowi pozbędą się depresji.
Niestety, problemem polskich solariów jest często brak odpowiednio przeszkolonego personelu i stary, często niesprawdzony sprzęt. Jeśli już decydujemy się na zabieg - powinniśmy się upewnić, czy lampy naświetlające zaopatrzone są w filtry i czy dostaniemy specjalne okulary ochronne na oczy. W razie jakichkolwiek wątpliwości zapytajmy o wymagane atesty.
Bardzo groźną chorobą, wynikająca ze szkodliwego promieniowania słonecznego jest nowotwór: czerniak złośliwy. Niestety, z medycznego punktu widzenia regularne korzystanie z solarium zwiększa prawdopodobieństwo jego występowania.
NIE OPALAJ SIE W SOLARIUM JEŚLI...
- w Twojej rodzinie chorowano na nowotwór skóry
- cierpisz na: alergię, choroby serca, płuc, oczu, i przewodu pokarmowego
- masz trądzik pospolity. Co prawda opalenizna działa na trądzik antybakteryjnie, wysusza skórę i wypryski znikają, ale promienie słoneczne wpływają również na pogrubienie naskórka, więc po okresie poprawy problem powraca i nasila się
- jesteś w ciąży
- jesteś w czasie terapii hormonalnej
- masz nadciśnienie
- masz skórę skłonna do przebarwień i rozszerzonych naczynek
- bierzesz leki nasercowe lub pigułki antykoncepcyjne
- masz liczne zmiany na skórze powstałe na skutek nadmiernego oddziaływania słońca lub solariów. Musisz pamiętać, że część tych zmian to mogą być stany przed nowotworowe.
Komentarze (0)