Dom » Wnętrza

Świeć dobrym i oryginalnym wzorem

Świeć dobrym i oryginalnym wzorem
Zobacz więcej zdjęć »
Dziś na rynku oświetleniowym o zakupie konkretnego towaru nie decyduje już sama potrzeba oświetlenia. Lampy grają w domowych wnętrzach rolę ozdobnego dodatku, który każdorazowo projektowany jest w oparciu o zmienne trendy w wyposażeniu wnętrz.

Przykładem ciekawych i kształtujących gusta lamp jest seria KRYSZTAŁ oraz LED Cristal firmy BRITOP Lighting.

Trendy w urządzaniu wnętrz podlegają sezonowym zmianom, a wraz z nimi propozycje asortymentowe firm produkujących elementy wyposażenia. Rynek opraw oświetleniowych nie jest tutaj wyjątkiem – lampy często stają się centralnym elementem dekoracyjnym, a jednocześnie tym, który najprościej wymienić, by zyskać nowy wygląd wnętrza. Odpowiednio dopasowane, oryginalne oprawy współtworzą charakter i atmosferę pomieszczenia. O sukcesie wprowadzanego modelu lampy decyduje – odpowiedni czas połączony z wyczuciem potrzeb i gustów modowych. Znaczącym wsparciem jest również uznanie w oczach jury branżowych konkursów. Dla przykładu lampy KRYSZTAŁ firmy BRITOP Lighting od pierwszych dni gdy pojawiły się w dystrybucji zyskały bardzo duże zainteresowanie klientów. Natomiast oprawy schodowe i do oświetlania ciągów komunikacyjnych LED Cristal firmy BRITOP Lighting zostały wyróżnione na ubiegłorocznych Międzynarodowych Targach Światło w Warszawie nagrodą w kategorii „LED-y i ich zastosowanie”. Jury doceniło pomysł Jaco Designe oraz  minimalistyczne i zróżnicowane wzornictwo opraw, ich funkcjonalność i energooszczędność. Producenci muszą stale przewidywać kierunki zmian gustów konsumenckich i dostosowywać ofertę do krótkotrwałej mody. Tylko najwięksi z nich posiadają własne, rozbudowane zaplecza laboratoryjno-projektowe, w których opracowywane są nowe wzory użytkowe, tworzone z zachowaniem norm bezpieczeństwa i najwyższą jakością.

- Projektowanie wyglądu oprawy oświetleniowej nie jest rzeczą prostą – wymaga zrównoważenia kwestii estetycznych, funkcjonalnych i jakościowych. Za nowym wzorem stoi często grupa projektantów, którzy analizują obecne i nadchodzące trendy. W ten sposób powstają nasze produkty – chociażby wzorniczo zastrzeżone serie LED Cristal czy spoty Kryształ z metalowymi koronkowymi kloszami z kryształkiem.  Ostatecznie jakość i wzornictwo markowego produktu, potwierdzone certyfikatami i nagrodami na targach branżowych przez specjalistów czy architektów to jednak najpewniejsza gwarancja dobrego designu, jakości i bezawaryjnego użytkowania – podkreśla Monika Sopałowicz, Dyrektor Zarządzający z firmy BRITOP Lighting.

Wzór przyszłości

Inspiracją dla tworzenia nowych wzorów użytkowych są dla projektantów zmieniające się warunki życia i nowe technologie. Opracowanie oryginalnych lamp wymaga od nich często wybiegania naprzód i przewidywania trendów przyszłości, aby nowy design nie tracił na aktualności już po jednym sezonie. Gwarancją sukcesu jest uzyskanie jakości, która będzie inspirować jeszcze przez długi czas, dzięki swojemu uniwersalnemu charakterowi. Dlatego tak modna stała się technologia LED, wprowadzająca do aranżacji powiew przyszłości. Chłodne, punktowe światła przywodzą na myśl mieszkania przyszłości.

- We współpracy z Jaco Designe udało nam się wypracować oryginalną formułę lamp ledowych LED Cristal o modernistycznym wyglądzie, które zostały docenione przez specjalistów z branży i architektów otrzymując wyróżnienie na Targach Światło 2011. Klienci cenią markowe produkty, które dają im gwarancję oryginalnego wzoru jak również bezpieczeństwa użytkowania – mówi Monika Sopałowicz, Dyrektor Zarządzający w firmie BRITOP Lighting.

Więcej informacji na stronie www.britop.pl

Informacje o firmie:
Britop Lighting Sp. z o.o. jest częścią niemieckiej Grupy BRITOP INTERNATIONAL GMBH z siedzibą w Brilon (Nordrhein Westfalen), firmy działającej w branży oświetleniowej, zajmującej się produkcją oraz projektowaniem oświetlenia architektonicznego, dekoracyjnego, użytkowego i meblowego. Dzięki profesjonalnemu zapleczu projektowemu oraz produkcyjnemu Britop Lighting, odpowiada na potrzeby najbardziej wymagających klientów, proponując nowoczesne oświetlenie, o najwyższej jakości i modnym designie.
Zaprojektowane przez Jaco Designe oprawy z serii Live, Cristal i Steps wykonane są z najwyższej jakości materiałów – stali, metalu, aluminium i szkła akrylowego. Gwarantuje to trwały i estetyczny wygląd oświetlenia, pasującego zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych aranżacji wnętrz.
Tegoroczny debiut BRITOP Lighting na Międzynarodowych Targach Sprzętu Oświetleniowego ŚWIATŁO był wyjątkowo udany. Zaprezentowane przez firmę w dniach 23-25 marca 2011 roku kolekcje zdobyły nagrody aż w dwóch kategoriach. Jury doceniło nowoczesne wzornictwa lamp Puma oraz elegancką formę i funkcjonalność opraw ledowych Cristal i Steps.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

E.C.H.O. Communications

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »