Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Uczelnia Łazarskiego obchodzi 30-lecie

Historia Uczelni Łazarskiego rozpoczęła się od założonej w 1993 r. Prywatnej Wyższej Szkoły Handlowej.

Przez 30 lat międzynarodowa społeczność Uczelni znacznie się rozrosła. Dziś liczy ona ponad 30 tysięcy absolwentów i studentów, pracowników, a także partnerów i przyjaciół. Idea, jaka przyświecała założycielowi - Ryszardowi Łazarskiemu, to tworzenie wysokiej jakości i dopasowanego do aktualnych potrzeb rynku kształcenia w zawodach i specjalizacjach, na które jest największe zapotrzebowanie.

30 lat doświadczenia

Dziś na Uczelni Łazarskiego działalność naukowa i dydaktyczna prowadzona jest na trzech wydziałach: Ekonomii i Zarządzania, Prawa i Administracji i Medycznym, a także w Centrum Kształcenia Podyplomowego.

Programy studiów przygotowywane są we współpracy z najlepszymi praktykami biznesu i prawa. Grono wykładowców stanowi ponad 250 najwybitniejszych współpracujących ekspertów w dziedzinie medycyny, gospodarki, polityki i prawa. Uczelnia szczyci się zarówno uznanymi nazwiskami w świecie naukowym, jak i specjalistami - praktykami ze sfery biznesu. Dzięki temu umożliwia studentom wszechstronny rozwój, który - tak jak w początkach tradycji szkolnictwa wyższego - daje adeptom kompleksowe przygotowanie w wybranej dziedzinie. Profil kształcenia i prowadzonych badań dostosowywany jest do wymagań współczesnego świata z naciskiem na kształtowanie kompetencji zawodowych.

Nad każdą nową specjalnością czuwa ekspert-mentor w danej dziedzinie. Powołana Rada Biznesu dba z kolei, by zakres merytoryczny studiów zawsze odpowiadał aktualnym wymaganiom rynku, w wyniku czego studenci uczą się tego, co faktycznie przyda im się w przyszłej pracy zawodowej. Zajęcia prowadzone są interaktywnie - warsztaty, studia przypadków czy gry symulacyjne dają możliwość nauki przez doświadczenie. W ten sposób praktyczne umiejętności rozwijane są już na studiach.

Wiele sukcesów

Przez 30 lat Uczelni udało się osiągnąć wiele sukcesów. Jest placówką akademicką, która cieszy się uznaniem w kraju i za granicą.  Ostatni rok przyniósł szczególnie ważne osiągnięcia, które są efektem wieloletniej pracy pracowników naukowych, administracji i oczywiście studentów. Uczelnia Łazarskiego otrzymała najwyższą możliwą kategorię A+ w dyscyplinie nauki prawne. Wysoko oceniona została także w pozostałych trzech dyscyplinach, w których prowadzi badania naukowe – B+ w: naukach medycznych, naukach o polityce i administracji oraz ekonomii i finansach. W ten sposób uzyskała dodatkowe uprawnienia do nadawania stopnia doktora oraz doktora habilitowanego w tych trzech dyscyplinach.

Dotychczasowe sukcesy motywują nas do dalszego rozwoju. Dążymy do stania się międzynarodową uczelnią, cieszącą się renomą nie tylko w Polsce, lecz także za granicą. Planujemy nadal intensywnie rozwijać międzynarodowe środowisko dydaktyczne, a także zwiększać nasz udział w międzynarodowych konsorcjach badawczych. W te cele wpisuje się nasze najnowsze przedsięwzięcie - Lazarski University of Technology (LUT), gdzie odbywać się będą zajęcia z praktykami biznesu, przygotowujące do pracy w nowoczesnym otoczeniu biznesowym  mówi prof. dr hab. Maciej Rogalski, Rektor Uczelni Łazarskiego.

Swój pobyt na Uczelni Łazarskiego wspominam bardzo ciepło - mówi absolwent Arkadiusz Szczudło, Partner Zarządzający w kancelarii Creativa Legal. Zapewniła mi solidne, merytoryczne fundamenty do zdobycia zawodu. Od kadry naukowej nauczyłem się wytrwałości i myślenia poza schematami, co przekłada się na sposób prowadzenia mojej kancelarii. Dzięki Łazarskiemu dowiedziałem się, jak istotna jest postawa proaktywna – w murach uczelni zachęcano mnie do wychodzenia z inicjatywą. Teraz to moi klienci doceniają moje zaangażowanie oraz umiejętność holistycznego patrzenia na biznes. Wybór Uczelni Łazarskiego z perspektywy czasu był strzałem w dziesiątkę, bo to właśnie ona z jednej strony dała mi wolność i dopasowanie trybu nauki do moich aktywności, a z drugiej, stworzyła fundamenty jako skrupulatnego prawnika oraz przedsiębiorcy niebojącego się wyznaczać nowe ścieżki – mówi Adam Kostrzewa, student Wydziału Ekonomii i Zarządzania.

 

Uczelnia Łazarskiego współpracuje z ponad 90 uczelniami na całym świecie. W ramach programu Erasmus+ oferuje nie tylko wymianę studencką, ale również zagraniczne praktyki i staże.

Idzie nowe - Lazarski University of Technology

Obecny rok jest dla Uczelni przełomowy również z uwagi na powstanie nowego podmiotu, jakim jest Lazarski University of Technology. To nowo powstająca część Uczelni Łazarskiego stwrzona z myślą o nauczaniu z obszarów nowoczesnych technologii poprzez tworzone modułowo certyfikowane programy, np. data science, project management, cyber security, blockchain, etc… Mają one zapewnić budowanie nowych kompetencji potencjalnych pracowników lub podnoszenie i rozszerzanie dotychczas nabytych umiejętności.

Wyodrębnienie podmiotu, jakim jest Lazarski University of Technology, umożliwia szybkie dostosowywanie się do potrzeb edukacyjnych, co jest niezbędne w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości. Lazarski University of Technology jest budowane przez praktyków biznesu i do tej samej grupy będzie kierował swoją ofertę.

Misją Uczelni jest stworzenie miejsca, które wyróżnia praktyczny wymiar kształcenia, międzynarodowy charakter oraz etos pracy. Uczelnię wyróżnia podmiotowe podejście do studentów, którzy zdobywają gruntowną wiedzę, uczą się krytycznego myślenia, skutecznego działania, odpowiedzialnego przywództwa oraz doskonałej postawy obywatelskiej.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawekul

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 13 dni:
Building (R)evolution 13. PLGBC Green Building Summit
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »