Technologie » Komputery

Świąteczna gorączka sprzyja cyfrowym przestępcom

Świąteczna gorączka sprzyja cyfrowym przestępcom
Zobacz więcej zdjęć »
Oszustwa, błędy, boty i wszystko, czego się nie spodziewaliście. Dla klientów Święta to radosny okres. Dla przedsiębiorców to moment, w którym mogą boleśnie poczuć skutki swoich wcześniejszych niedopatrzeń. A dla hakerów to okazja, by sięgnąć do cudzej kieszeni.

By cenne dane nie stały się tylko martwą, bezużyteczną bazą, sprzedawcy internetowi muszą dawać swoim klientom bardziej intuicyjne rozwiązania. Jednak systemy stawiające funkcjonalność ponad bezpieczeństwem narażają przedsiębiorców na ataki.

Sezonowe wyprzedaże mogą stanowić nie lada gratkę dla hakerów – nagły wzrost ruchu sprawia, że większą uwagę przywiązuje się do przepustowości niż do ochrony. A wtedy mogą pojawić się problemy.

Wysoka stawka

Handel internetowy rozwija się w Europie niezwykle szybko. Według raportu European E-commerce 2017 w tym roku wartość tego rynku wzrośnie o 14 proc. do 602 mld euro. Czarny Piątek, Cyberponiedziałek oraz przedświąteczne zakupy mocno się do tego przyczynią.

Niestety, pogoń za zyskiem w tych okresach roku często sprawia, że sprzedawcy przestają przejmować się cyberbezpieczeństwem, skupiając się na czystym e-biznesie. Środki bezpieczeństwa są ograniczane, by zwiększyć ruch oraz sprzedaż i zdobyć jeszcze większy kawałek internetowego tortu.

Czytaj całość artykułu tutaj: https://www.erp-view.pl/bezpieczenstwo_it/swiateczna_goraczka_sprzyja_cyfrowym_przestepcom.htmlRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »
Array ( [p_srv_id] => 3 [p_usr_id] => 101120 [p_type] => ARTICLE [p_accepted] => YES [p_status] => ENABLED [p_pkg_nr] => 1 [p_pkg_items] => 4 [p_ctg_ids] => )