Dom » Nieruchomość

Święty Mikołaj rozdaje świeże powietrze

Święty Mikołaj w tym roku postanowił zamiast standardowych prezentów rozdać w Krakowie trochę świeżego powietrza. Skąd ten pomysł? Smog w stolicy Małopolski staje się coraz większym problemem, a najbardziej zagraża najmłodszym.

Pyły zawieszone PM10 i PM2,5 są bardzo niebezpieczne dla dzieci. Lekarze alarmują, że przebywanie w pomieszczeniach o zwiększonym poziomie zanieczyszczeń powietrza może wpływać na rozwój chorób układu oddechowego i sercowo – naczyniowego, a nawet zwiększyć szanse nowotworu. Dlatego najmłodszych należy chronić przed smogiem. Jak to zrobić? Z pomocą przychodzi Święty Mikołaj. 6 grudnia pojawi się on w Niepublicznym Przedszkolu Świętej Klary w Krakowie, aby podarować maluchom profesjonalne oczyszczacze powietrza. Urządzenia antysmogowe są wyposażone w specjalistyczne filtry oczyszczające powietrze z pyłów PM10 oraz PM2,5, a także bakterii i drobnoustrojów.

Według Światowej Organizacji Zdrowia Polska zajmuje pierwsze miejsce w Europie pod względem zanieczyszczenia powietrza pyłami zawieszonymi PM10 i rakotwórczym benzoapirenem, a drugie miejsce jeśli chodzi o skażenie pyłami PM2,5. Krakowski deweloper z 25-letnim doświadczeniem postanowił rozpocząć walkę ze smogiem fundując mieszkańcom osiedli i ośrodkom edukacyjnym specjalistyczne urządzenia antysmogowe, biorąc udział w debatach i nasadzając drzewa i krzewy. Wszystko w ramach akcji „Zabij smog z Wawel Service”. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Cloud9

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »