Dom » Wnętrza

Z potrzeby naturalności – drewno w europejskich wnętrzach

Z potrzeby naturalności – drewno w europejskich wnętrzach
Zobacz więcej zdjęć »
Style wnętrzarskie charakterystyczne dla Europy – skandynawski, hiszpański, alpejski mają wspólny mianownik. Nie mogą obyć się bez drewna, które w postaci drewnianych podłóg, mebli, paneli ściennych wprowadza do wnętrz harmonię, naturalność i lekkość.

Nie tylko pomieszczenia mieszkalne, ale i wnętrza publiczne przejmują europejskie tendencje. Egzotyczne drewno o tysiącu odcieni brązów, pomarańczy i czerwieni pojawia się coraz częściej we wnętrzach biurowych, korytarzach, salach restauracyjnych.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Wnętrza eleganckie, a przy tym swobodne w wyrazie projektanci uzyskują zazwyczaj poprzez zastosowanie drewnianych akcentów. Niebanalną, przyjazną atmosferę najefektowniej buduje ciepła barwa drewna, pochodzącego z egzotycznych regionów świata. Doskonałą bazą dla różnorodnych odcieni „egzotyków” są nowoczesne linie architektoniczne budynków, białe ściany, kamienna podłoga, czyli elementy aranżacji charakterystyczne dla stylów wnętrzarskich wykreowanych w Europie.

Skandynawska fascynacja drewnem

Uwielbiany styl skandynawski zachwyca prostotą i naturalnością. Ogromną rolę odgrywa w nim drewno, zazwyczaj o jasnym wybarwieniu np. Hevea, Taurari czy Bambus z oferty firmy DLH Poland. Surowy w formie, a jednocześnie niezwykle funkcjonalny styl skandynawski sprawdza się w nowoczesnych biurowcach oraz budynkach użyteczności publicznej np. w galeriach, muzeach, bibliotekach. W tego typu pomieszczeniach oprócz drewnianych podłóg i schodów projektanci decydują się również na zastosowanie mebli biurowych, których blaty wykonano z drewna. Północnoeuropejskie trendy zastosowane we pomieszczeniach użyteczności publicznej  powiększają przestrzeń, czyniąc ją przestrzenną i jasną.

Europa kochająca drewno

Wnętrza utrzymane w nowoczesnej stylistyce z domieszką europejskich stylów cechuje wielość drewnianych akcentów aranżacyjnych. Drewno zasadniczo stanowi albo element kluczowy – alpejskie tendencje lub bardzo wyrazisty, jak w przypadku iberyjskich inspiracji. W pomieszczeniach utrzymanych w europejskich stylach zazwyczaj wybierane jest drewno o ciemnym wybarwieniu. Eksperci od aranżacji preferują gatunki tropikalnego drewna, które zachwyca przede wszystkim ogromną paletą różnorodnych barw. Projektanci wnętrz najczęściej decydują się na użycie złoto-brązowych desek z Merbau, intensywnego pomarańczowo-czerwonego drewna Badi, Doussie lub ciemnobrązowego Wenge, znajdujących się w ofercie produktowej firmy DLH Poland. Drewo zastosowane np. w korytarzach i holach wprowadza sporą dozę ciepła, łagodzi kontury nowoczesnych projektów aranżacyjnych. Modnym pomysłem jest również obłożenie ściany korytarza lub tylko jej fragmentu szerokimi płaszczyznami drewna. Takie rozwiązanie tworzy ciepłą atmosferę w nowoczesnych przestrzeniach, doskonale współgra też z drewnianymi podłogami i elementami stolarki np. drzwiami.

- Egzotyczne drewno często wybierane jest przez projektantów budynków publicznych, ponieważ świetnie wizerunkowo „ociepla” duże przestrzenie. O wyborze drewna na podłogach i ścianach czy sufitach decydują głównie walory estetyczne i parametry techniczne. Coraz częściej również wnętrza o przeznaczeniu gastronomicznym, np. sale restauracyjne aranżowane są przy użyciu drewna. Projektanci chętnie korzystają z  egzotycznych gatunków, które wyróżniają się twardością i stabilnością. Większość gatunków „egzotyków” znacznie przewyższa parametry wytrzymałościowe drewna europejskiego, dlatego też polecane są one do pomieszczeń o dużym natężeniu ruchu. Wyjątkowa twardość gatunków: Ipe, Jatoba, Merbau, Doussie, znajdujących się w ofercie produktowej DLH Poland sprawdza się idealnie we wnętrzach intensywnie użytkowanych – mówi Piotr Lisowski, Szef Produktu w firmie DLH Poland.

Importer: DLH Poland www.dlh.pl

DLH Poland jest częścią DLH Group, światowego dostawcy drewna i produktów drewnopochodnych. Powstała w 1990 roku jako firma eksportująca drewno i w krótkim czasie stworzyła wielopunktową sieć sprzedaży. Posiadając własne punkty dystrybucji, własne magazyny oraz zespół kompetentnych handlowców DLH Poland stała się absolutnym liderem w imporcie i dystrybucji drewna egzotycznego. DLH Poland to aktualnie 10 placówek zlokalizowanych w największych polskich aglomeracjach. Pozycję lidera przyjmuje jako wyzwanie do dalszej ekspansji i rozwoju. Głównym celem DLH Poland jest zadowolenie wszystkich klientów i kontrahentów. Firma stale poszerza swoją ofertę, aby dla potencjalnych odbiorców była najbardziej atrakcyjna jakościowo i cenowo.
Firma DLH Poland troszczy się o środowisko naturalne i zrównoważony rozwój. Posiada certyfikat FSC CoC (Łańcucha Kontroli Pochodzenia Produktu), gwarantującego, że drewno w produktach DLH Poland oznaczonych logo FSC pochodzi z dobrze zarządzanych lasów i innych źródeł kontrolowanych.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

E.C.H.O. Communications

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »